Nasz top 10: Najlepsze seriale lipca 2018

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

9. "The Affair" (spadek z 7. miejsca)

"The Affair" (Fot. Showtime)

"The Affair" (Fot. Showtime)

"The Affair" ma bardzo przyzwoity przedostatni sezon i to w zupełności wystarczy, żeby być na naszej liście. W lipcu z jednej strony trzymała nas przy ekranie zagadka zaginionej osoby w Montauk - o której już wiemy, że to Alison - a z drugiej, kolejne dramaty w życiu Helen, której runął na głowę cały świat, zbudowany od nowa na Zachodnim Wybrzeżu.

I choć serial już nie jest takim objawieniem jak w 1. sezonie, to te zwykłe sprawy zwykłych ludzi, którzy mają swoje zalety, ale i swoje wady - a przede wszystkim tonę życiowego bagażu - wciąż ogląda się bardzo dobrze. Po absurdach z poprzedniej serii nie ma śladu, dominuje szara rzeczywistość, różnego rodzaju poszukiwania własnego "ja" oraz próby poukładania sobie życia w chaosie i uniknięcia wchodzenia po raz kolejny do tej samej rzeki.

Wyprawa Cole'a do Kalifornii i zaskakujące odkrycie dotyczące własnego ojca, nowy romans (a także bromance) Noah, kolejne kłopoty Alison oraz Helen, Vik i pełna melancholijnego uroku sąsiadka - powodów, by trwać przy ekranie, nie brakowało. I choć prawdziwy szok i powód, żeby wrócić do "The Affair" - jeśli go porzuciliście - przyszedł dopiero w sierpniu, cały ten sezon wypada docenić jako bardzo solidny, dobrze napisany i pełen przełomowych zdarzeń, które na szczęście nie są tak "krzyczące" jak te z 3. serii. [Marta Wawrzyn]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
REKLAMA