Rozmach i autentyczność na planie "Jacka Ryana" - wideo zza kulis superprodukcji Amazona

"Jack Ryan" (Fot. Amazon)

Amazon zmienia swoją serialową strategię, stawiając na kosztowne blockbustery. Pierwszym będzie "Jack Ryan" z Johnem Krasinskim w roli głównej. Zobaczcie wideo z planu serialu.

Wielki rozmach, ogromne koszty i stawianie na autentyczność - to przede wszystkim rzuca się w oczy podczas oglądania materiału zza kulis serialu "Tom Clancy's Jack Ryan". Zobaczymy tam nie tylko, jak skromny analityk CIA został znanym na całym świecie superszpiegiem, ale poznamy także historię mocno osadzoną we współczesnych realiach geopolitycznych.

Tak przynajmniej zapowiadają twórcy serialu - Carlton Cuse ("Lost") i Graham Roland ("Fringe"). Panowie podkreślają też, że ich opowieść będzie się różnić od zarówno od książkowego pierwowzoru autorstwa Toma Clancy'ego, jak i wcześniejszych filmowych adaptacji, w których Ryana grali Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck i Chris Pine. Teraz do tego grona dołączy John Krasinski, czyli aktor raczej niekojarzący się z kinem akcji. Jak więc dostał tę rolę?

Jak powiedzieli twórcy w rozmowie z Michaelem Ausiello z TVLine, szukali kogoś, kto pasowałby do roli superinteligentnego bohatera kina akcji, a zarazem byłby czarujący. Krasinski, który wówczas wystąpił w filmie Michaela Baya "13 godzin: Tajna misja w Benghazi", okazał się idealnym kandydatem. "Widzowie spodziewają się zobaczyć Johna Krasinskiego w biurowym boksie" - powiedział Carlton Cuse, wspominając czasy "The Office" i mówiąc, że przejście od analityka do agenta terenowego wypadnie w jego przypadku wiarygodnie.

Wiarygodność to natomiast fundament, na jakim ma się opierać cały "Jack Ryan", co widać, gdy zajrzy się za kulisy. Pracujący przy serialu eksperci dbają o to, by zgadzały się tu wszystkie detale, począwszy od kostiumów i rekwizytów, a skończywszy na całej masie prawdziwej broni, jaką posługiwano się na planie. Wszystko ma się złożyć na spektakularne serialowe widowisko, w którym oprócz Krasinskiego wystąpią m.in. Abbie Cornish ("Klondike"), Wendell Pierce ("The Wire"), Ali Suliman ("The State"), Dina Shihabi ("Madam Secretary") i Emmanuelle Lussier Martinez ("19-2").

Premiera w serwisie Amazon Prime Video 31 sierpnia.

REKLAMA