Pierwsze zdjęcia z "Chilling Adventures of Sabrina". Jak prezentuje się Kiernan Shipka w roli czarownicy?

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

Wszystko wskazuje na to, że "Chilling Adventures of Sabrina" w niczym nie będzie przypominać wdzięcznego sitcomu z lat 90. Pierwsze foty zapowiadają mroczne przygody tytułowej bohaterki.

Tej jesieni na Netfliksie zadebiutuje młodzieżowy serial "Chilling Adventures of Sabrina", oparty na komiksie pod tym samym tytułem. Poznamy w nim genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. Oficjalny opis serialu zapowiada prawdziwie mroczne przygody nastoletniej czarownicy:

W jej historii aż kipi od przerażających zdarzeń, tajemnej wiedzy i, co oczywiste, czarnej magii. W tej utrzymanej w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty" adaptacji uznanego komiksu Sabrina będzie musiała pogodzić ze sobą dwie drzemiące w niej natury — czarownicy i śmiertelnika — oraz stawić czoła siłom zła, które zagrażają jej, członkom jej rodziny i codziennej rzeczywistości zwykłych ludzi.

Znana z "Mad Men" Kiernan Shipka wcieli się w Sabrinę Spellman, a Ross Lynch w jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Oprócz nich w serialu wystąpią Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych.

Serial, którego twórcą jest Roberto Aguirre-Sacasa ("Riverdale"), dostał już zamówienie na dwa sezony, po 10 odcinków każdy. Premiera na Netfliksie zaplanowana jest na 26 października.

Pierwsze zdjęcia już mamy - możecie na nich zobaczyć Kiernan Shipkę jako Sabrinę Spellman, najpierw samotną w środku lasu, w charakterystycznym czerwonym płaszczu, a następnie w scenie (jej własnego) czarnego chrztu. Teraz pozostaje tylko czekać na rozwiązanie się worka ze zwiastunami!

Chilling Adventures of Sabrina

Chilling Adventures of Sabrina