Morderstwo to dopiero początek. "Rojst" - nowa zapowiedź serialu ShowMaksa

"Rojst" (Fot. ShowMax)

0

Polski serial kryminalny z Andrzejem Sewerynem i Dawidem Ogrodnikiem w rolach głównych zadebiutuje na ShowMaksie już za kilka dni. Zobaczcie nowy teaser.

"Rojst" - nowy serial oryginalny platformy ShowMax - zabierze nas do małego miasteczka w południowo-zachodniej części Polski, gdzie doszło do brutalnego podwójnego morderstwa. Zginęła młoda prostytutka i miejscowy działacz komunistyczny. W tym samym czasie samobójstwo popełnia para nastolatków. Wszystko to ma miejsce w latach 80., gdzieś pomiędzy stanem wojennym a Okrągłym Stołem.

Naszymi przewodnikami po tym ponurym świecie będą dwaj dziennikarze lokalnej gazety: doświadczony i nieco zgorzkniały Witold Wanycz (Andrzej Seweryn) oraz młody, pełen zapału Piotr Zarzycki (Dawid Ogrodnik). Ten drugi - syn wysoko postawionego działacza partyjnego - rozpoczyna własne śledztwo, próbując udowodnić sobie i światu, że nie wszystko, co w życiu osiągnął, załatwił mu tata. Im bardziej angażuje się w sprawę, tym głębiej grzęźnie w tytułowy rojst - bagno, z którego nie sposób się wydostać.

Obydwu spotykamy w nowym teaserze serialu, a towarzyszą im trupy, wyjątkowo tajemniczy las i bardzo mroczna atmosfera, jaką PRL-owska rzeczywistość będzie zapewne tylko potęgować. W obsadzie są jeszcze Zofia Wichłacz, Agnieszka Żulewska, Magdalena Walach, Ireneusz Czop, Piotr Fronczewski i Wojciech Machnicki. Reżyserem i współautorem scenariusza serialu, napisanego razem z Kasprem Bajonem, jest Jan Holoubek.

Premiera "Rojst" 19 sierpnia, 1. sezon będzie liczył 5 odcinków. Tymczasem już teraz na platformie ShowMax możecie obejrzeć 11-minutowy prolog serialu z Piotrem Fronczewskim w roli głównej.