"Death and Nightingales" - Jamie Dornan i Matthew Rhys na zdjęciach z nowego serialu BBC

"Death and Nightingales" (Fot. BBC)

Paul Spector z "The Fall" i Philip Jennings z "The Americans" spotkają się w nowym dramacie kostiumowym od BBC. Zobaczcie pierwsze zdjęcia z "Death and Nightingales".

"Death and Nightingales" to szykowana przez BBC 3-odcinkowa ekranizacja powieści Eugene'a McCabe'a z 1992 roku, w której wystąpią Jamie Dornan ("The Fall"), Matthew Rhys ("The Americans") i Ann Skelly ("Little Women"). Cała historia rozegra się w irlandzkim Fermanagh na przestrzeni jednej doby w 1885 roku, gdy w dniu swoich 23. urodzin, Beth Winters (Skelly) postanowi zmienić swoje życie, uciekając z domu u boku czarującego Liama Warda (Dornan).

Można się domyśleć, że taki obrót spraw nie przypadnie do gustu jej ojczymowi - protestanckiemu właścicielowi ziemskiemu, Billy'emu (Rhys) - z którym łączą Beth skomplikowane relacje. Będzie to opowieść o miłości, zdradzie, oszustwie i zemście, oraz kobiecie, która próbuje wziąć swój los we własne ręce, przez co na jaw wychodzą napięcia, mogące rozdzielić zarówno rodziny, jak i całe narody.

Brzmi to wszystko bardzo poważnie, choć pierwsze zdjęcia nie zapowiadają nadchodzących dramatów. Udowadniają za to, że Jamie Dornan i Matthew Rhys świetnie się prezentują w XIX-wiecznym wydaniu, co w połączeniu z irlandzkimi krajobrazami i dobrze znaną jakością produkcji BBC wystarcza, by nas zachęcić do oglądania.

Twórcą "Death and Nightingales" jest Alan Cubitt ("The Fall"), nie znamy jeszcze daty premiery.

deathnightingales1

deathnightingales2

deathnightingales3

REKLAMA