Czy Dan Stevens pojawi się w filmie "Downton Abbey"? Aktor zasugerował, że nie jest to wykluczone

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

0

Dan Stevens zagra w filmowym "Downton Abbey"? Albo to wielka zmyłka, albo wszystko się może zdarzyć. Zobaczcie zdjęcie zza kulis, które wrzucił aktor.

Ekipa "Downton Abbey" ma powrócić w filmie, do którego zdjęcia już ruszają. O filmie nie wiemy za wiele, poza tym, że autorem scenariusza jest twórca serialu, Julian Fellowes, a reżyserem Brian Percival, któremu zawdzięczamy m.in. pilotowy odcinek. Jeden z producentów, Gareth Neame, zapewnił, że filmie zobaczymy wszystko, na co mieliśmy nadzieję - według niego scenariusz Juliana Fellowesa "urzeka, wywołuje dreszczyk emocji i przynosi rozrywkę".

Poza tym ujawniono także, że w filmie zobaczymy dawną obsadę. Oficjalnie nie padły konkretne nazwiska, ale serwis E! Online zrobił listę, kogo mamy szansę zobaczyć, a kogo niekoniecznie.

I tak, na pewno pojawią się na ekranie Joanne Froggatt, Elizabeth McGovern, Hugh Bonneville, Michelle Dockery, Laura Carmichael, Allen Leech i Maggie Smith. Wszyscy oni w jakiejś formie potwierdzili swój udział, najczęściej w serwisach społecznościowych. Lily James z kolei powiedziała, że jej w filmie "Downton Abbey" na pewno nie będzie. Pozostali aktorzy - w tym Matthew Goode, Jim Carter i Phyllis Logan - milczą na temat swojego ewentualnego udziału w projekcie.

Na pewno nikt się nie spodziewał, że w filmie pojawi się serialowy Matthew - Dan Stevens odszedł wraz z końcem 3. sezonu, jak pewnie pamiętacie, w bardzo definitywny sposób. Tymczasem jak gdyby nigdy nic aktor wrzucił na Instagram zdjęcie z Michelle Dockery (Lady Mary) i Allenem Leechem (Tom Branson), do którego dodał taki oto podpis: "Czy Matthew powinien mieć wąsy w #DowntonAbbeyMovie...? Głosujcie poniżej...".

Should Matthew have a mustache for the #DowntonAbbeyMovie...? Vote below...

Post udostępniony przez Dan Stevens (@thatdanstevens)

Trzy, dwa, jeden, spekulacje czas zacząć! Nie sugerujemy oczywiście, że Matthew może zmartwychwstać (choć przypominamy, że udało mu się już wstać z wózka, więc wszystko jest możliwe), ale teoretycznie w jakiejś formie może pojawić się na ekranie. Choćby to miał być tylko sen Lady Mary.

Jedna możliwość raczej odpada - film prawdopodobnie nie będzie prequelem. Fellowes co prawda brał pod uwagę taką możliwość, ale tylko w sytuacji, gdyby obsada serialu była nieuchwytna. W takim przypadku miał zostać wcielony w życie plan B, czyli prequel z młodszymi wersjami wszystkich bohaterów. Plan A to prawdopodobnie po prostu kontynuacja losów bohaterów, z którymi spędziliśmy sześć sezonów.

Teoretycznie jednak niczego nie możemy wykluczyć, bo o fabule filmu nie wiemy w tym momencie nic.

REKLAMA