10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Outlander" (Fot. Starz)

Znamy datę premiery 4. sezonu "Outlander". Obsada "Trzynastu powodów" z dużymi podwyżkami. TNT zamawia sequel "Alienisty". A oprócz tego "One Day at a Time", "Seinfeld" i nie tylko.

1. Znamy datę premiery 4. sezonu "Outlander". Serial telewizji Starz powróci 4 listopada. 4. sezon oparty będzie na książce "Jesienne werble" Diany Gabaldon. Claire i Jamie będą układać sobie życie w Ameryce z czasów przed wojną o niepodległość, a poza tym czeka ich m.in. spotkanie ze słynnym piratem, które nie pozostanie bez wpływu na ich rodzinę. Tymczasem w XX wieku Brianna i Roger dostaną powód, by zacząć zastanawiać się nad pójściem w ślady Claire.

2. Twórca "Black-ish" oficjalnie przechodzi do Netfliksa. Kenya Barris podpisał kontrakt z Netfliksem na trzy lata, z opcją przedłużenia na kolejne dwa. Według serwisu Deadline w tym czasie zarobi ok. 100 mln dolarów, tworząc kolejne seriale dla streamingowego giganta.

3. Obsada "Trzynastu powodów" z dużymi podwyżkami. Ekipa "Trzynastu powodów" już rozpoczęła pracę nad 3. sezonem, a wcześniej aktorzy zdążyli wynegocjować podwyżki. Według Deadline Dylan Minnette będzie zarabiał 200 tys. dolarów za odcinek, a Brandon Flynn, Alisha Boe, Justin Prentice, Christian Navarro, Miles Heizer, Devin Druid i Ross Butler po 135 tys. w 3. sezonie i 150 tys. w 4. sezonie, jeśli serial dostanie zamówienie. Do tej pory Minnette dostawał ok. 80 tys. dolarów za odcinek, a reszta ekipy pomiędzy 20 i 60 tys.

4. T.J. Miller odpowiada na zarzuty Alice Wetterlund z "Doliny Krzemowej". Alice Wetterlund nazwała T.J. Millera łobuzem i rozpieszczonym bachorem, odnosząc się do tego, co się działo na planie "Doliny Krzemowej", kiedy występowała w serialu. Komik odpowiedział, że media szukają sensacji, a ludzie próbują załapać się za wszelką cenę do nagłówków. Jego zdaniem nikt nie skrzywdził Wetterlund na planie serialu HBO. Z kolei o nim samym krąży mnóstwo nieprawdziwych historii.

5. TNT zamawia sequel "Alienisty". Daniel Brühl, Luke Evans i Dakota Fanning powrócą jako dr Lazlo Kreizler, John Moore i Sara Howard w nowym serialu TNT, "The Angel of Darkness". Produkcja oparta na kolejnej książce Caleba Carra będzie kontynuacją "Alienisty".

6. "The Royals" skasowane. Po czterech sezonach telewizja E! skasowała serial "The Royals", ale jest szansa na ratunek. Studio Lionsgate jest w trakcie rozmów z innymi stacjami - możliwe, że "The Royals" zostanie przygarnięte przez telewizję Pop.

7. Kolejne osoby w obsadzie "One Day at a Time". India de Beaufort ("Veep") i Alex Quijano ("Fresh Off The Boat") pojawią się w 3. sezonie "One Day At A Time". Ona zagra nową miłość Schneidera, on przejmie rolę Mateo, przyjaciela Penelope (Justina Machado) ze szkoły, który może okazać się kimś więcej.

8. Jerry Seinfeld nie chciał kontynuować "Seinfelda", choć oferowano mu miliony. Jerry Seinfeld potwierdził, że nie zgodził się na 10. sezon "Seinfelda", choć NBC proponowało mu 5 mln dolarów za odcinek. I nie żałuje, bo 9 sezonów jego zdaniem w zupełności wystarczyło.

9. Luke Mitchell w nowym serialu CBS. Luke Mitchell ("Blindspot") zastąpi Dave'a Annable'a w głównej roli w serialu "The Code". Premiera wciąż jest planowana na midseason.

10. Zapowiedź 3. sezonu "Speechless". Serial wraca 5 października i tej jesieni będzie emitowany w piątki.

REKLAMA