Renée Zellweger zagra w "What/If" od twórcy "Zemsty". O czym będzie nowy serial Netfliksa?

"Bridget Jones 3" (Fot. Universal Pictures)

0

Z wielkiego na mały ekran właśnie trafiła Renée Zellweger. Zdobywczyni Oscara za "Wzgórze nadziei" i odtwórczyni roli Bridget Jones zagra w serialu "What/If" Netfliksa.

Renée Zellweger zagra główną rolę w netfliksowym serialu o tytule "What/If". To społeczny thriller, który będzie opowiadać o skutkach wkraczania na ścieżkę zła przez zupełnie zwykłych ludzi. Serial będzie antologią, co sezon opowiadającą inną historię, które jednak ma łączyć wspólny mianownik.

Jak czytamy w oficjalnym opisie, każdy sezon będzie "inną opowieścią o moralności, zainspirowaną przez ważny kulturowo materiał źródłowy, a także o tym, jaką moc ma jedna fatalna decyzja, która zmienia bieg całego życia".

W pierwszym sezonie Renée Zellweger ma wcielić się w bohaterkę o imieniu Anne, która jest sprytną finansistką z San Francisco. Jest charyzmatyczna, uwodzicielska, a gdy wymaga tego sytuacja, urocza lub bezbronna. Jest także skłonna do daleko idących oszustw, ma mnóstwo sekretów, a pewne wydarzenie z młodości, które można określić metaforycznym zawarciem paktu z diabłem, nadało kierunek jej poczynaniom jako dorosłej kobiety.

Jak donosi Deadline, pierwszy sezon "What/If" będzie opowiadał o nowożeńcach, którzy zgodzą się na niemoralną i niebezpieczną propozycję potężnej Anne, by chronić swoje zabezpieczenie finansowe.

Twórcą serialu Mike Kelley ("Zemsta"), a w gronie producentów wykonawczych znajdują się także Robert Zemeckis ("Forrest Gump"), Melissa Joy ("Zemsta"), Alex Gartner ("Polowanie na czarownice"), Charles Roven ("Wonder Woman", "Legion samobójców"), Robert Zemeckis i Jackie Levine.

Pierwszy sezon "What/If" będzie liczyć 10 odcinków. Produkcja serialu ma rozpocząć się we wrześniu w Los Angeles.