Bunk z "The Wire" został szefem "Jacka Ryana" - nowy materiał zza kulis serialu Amazona

"Jack Ryan" (Fot. Amazon)

0

Premiera "Jacka Ryana" już za chwilę, a na razie dostajemy kolejne zapowiedzi. Tym razem w roli głównej wystąpił James Greer, czyli przełożony tytułowego bohatera.

Jack Ryan, czyli amerykański superszpieg stworzony przez Toma Clancy'ego, zmierza na mały ekran. W serialu Amazona zatytułowanym po prostu "Tom Clancy's Jack Ryan" wcieli się w niego John Krasinski i jak zapowiadają twórcy, będzie to zupełnie inna wersja bohatera od tej, którą znamy z powieści czy filmów (gdzie grali go Alec Baldwin, Harrison Ford, Ben Affleck i Chris Pine).

To samo ma się tyczyć jego towarzysza i przełożonego z CIA, Jamesa Greera, w którego w filmowych adaptacjach wcielał się James Earl Jones. W produkcji Amazona jego rolę przejmie Wendell Pierce znany przede wszystkim z roli detektywa Bunka Morelanda w "The Wire". W nowym materiale zza kulis możecie się mu bliżej przyjrzeć.

W serialu zobaczymy, jak Jack Ryan - zwykły analityk pracujący w CIA - trafia zza biurka w sam środek akcji. Wielka w tym zasługa właśnie Greera, który sam będąc weteranem, dostrzega w swoim podopiecznym ukryty potencjał. Jak widzimy w materiale zza kulis, nie ograniczy się on jednak tylko do mentorowania z biura, ale ruszy z Jackiem w teren. Będziemy zatem mieli okazję dowiedzieć się, jak zaczęła się ich nieraz trudna relacja.

Twórcami "Jacka Ryana" są Carlton Cuse ("Lost") i Graham Roland ("Fringe"), a w obsadzie znajdują się również Abbie Cornish ("Klondike"), Ali Suliman ("The State"), Dina Shihabi ("Madam Secretary") i Emmanuelle Lussier Martinez ("19-2"). Premiera w serwisie Amazon Prime Video 31 sierpnia.