"The Crown" jako kryminał? James Corden i Matt Smith udowadniają, że to możliwe

"The Late Late Show" (Fot. CBS)

Zapomnijcie o dystyngowanych królowej Elżbiecie i księciu Filipie - poznajcie Lizzie i The Duke'a! Zaręczamy, że taka parodia "The Crown" nawet nie przyszłaby Wam do głowy.

Widzieliśmy już mnóstwo serialowych parodii i jeszcze więcej procedurali, które wyglądały jak parodie, ale musimy przyznać, że na pomysł, by zamienić "The Crown" w schematyczny amerykański kryminał byśmy nie wpadli. Zrobił to jednak James Corden, który wspólnie z Mattem Smithem wcielił się w tytułowe postaci w zwiastunie "Lizzie And The Duke". Serialu, w którym królowa Elzbieta II (Corden) i książę Filip (Smith) łączą siły jako stróże prawa w Los Angeles.

Wprawdzie ta dwójka ma wspólną przeszłość, ale nie stanie ona na przeszkodzie ich zadaniu - nauczeniu przestępców dobrych manier. I jak widać, nie będą mieli przy tym żadnych ograniczeń. Zwłaszcza Jej Wysokość Elżbieta, która pokazuje tu wyjątkowo agresywne oblicze. Dodajmy do tego strzelaniny, pościgi i wybuchy, a otrzymamy gwarantowany hit.

Nie wiemy, czy bardziej podoba nam się tu jak zawsze nienaganny w swojej roli Smith, czy będący zaskakująco dobrą królową Corden, czy może żywiołowy Terry Crews w roli ich przełożonego. Wiemy za to, że skecz, który pojawił się w "The Late Late Show" i tak prezentuje się znacznie bardziej zachęcająco, niż większość robionych całkiem na poważnie procedurali. Sami powiedzcie, nie chcielibyście zobaczyć, jak "monarchia spotyka anarchię"?

REKLAMA