10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Kiedy rusza "The Newsroom"? Który serial pobił właśnie rekord oglądalności? Jak reklamuje się "Mad Men"? Co będzie teraz robił Zachary Levy? A poza tym newsy o takich serialach, jak: "White Collar", "Glee", "True Blood", "Ringer", "Luck"...

1. Niewiarygodna oglądalność Grammy Awards. Rozdanie nagród Grammy oczywiście zawsze było dużą imprezą, ale 41 mln widzów, które miał CBS w niedzielny wieczór to rewelacyjny wynik. Oczywiście to "zasługa" śmierci Whitney Houston. Straciły seriale ABC - ostatni odcinek "Once Upon a Time" obejrzało 8,64 mln (współczynnik 3,0), a "Desperate Housewives" tylko 6,35 mln (1,8) Amerykanów. O 2,7 mln widzów, którzy zobaczyli przedostatni odcinek "Pan Am", już nie mówię.

2. Kolejny rekord "The Walking Dead". Rozdanie nagród Grammy nie przeszkodziło AMC pobić kolejnego rekordu. Powrót 2. sezonu "The Walking Dead" w niedzielę zgromadził przed telewizorami 8,1 mln widzów (5,4 mln w wieku 18-49 lat!), co jest nieprawdopodobnym sukcesem dla małej do niedawna stacji AMC.

3. Matt Bomer jest gejem - oficjalnie. Tajemnicą poliszynela było, że pan słodziutki z "White Collar" nie gustuje w kobietach - ale dopiero w sobotni wieczór oficjalnie "wyszedł z szafy", składając publiczne podziękowania swojemu partnerowi Simonowi Hallsowi podczas Steve Chase Humanitarian Awards (odbierał nagrodę za wkład w walkę przeciwko AIDS).

4. Hołd dla Whitney Houston w "Glee". Producenci wymyślili już, jak to zrobią: odcinek "Heart", w którym serialowa Mercedes zaśpiewa "I Will Always Love You", będzie zawierał planszę z dedykacją dla zmarłej wokalistki. Na razie nie wiadomo, czy "Glee" poświęci kiedyś cały odcinek twórczości Whitney (tak jak zrobiono z Michaelem Jacksonem), na pewno jednak pojawią się jeszcze jej piosenki w serialu.

Tymczasem możecie posłuchać, jak Amber Riley poradziła sobie z piosenką Whitney:

5. "Mad Men" się reklamuje. 5. sezon tego znakomitego serialu coraz bliżej, a wciąż nie ma żadnych zdjęć ani klipów promocyjnych. Kampanię reklamową widać za to na ulicach - Spoiler TV prezentuje zdjęcia z nowymi reklamami "Mad Men".

6. Romantycznie w "Ringerze". TV Guide prezentuje zdjęcie Sarah Michelle Gellar, przymierzającej suknię ślubną. Która z sióstr wyjdzie za mąż? Bridget, która wciąż udaje swoją siostrę, Siobhan. Andrew poprosi Siobhan o odnowienie ślubów, a Bridget powie "tak". Poza tym w jednym z najbliższych odcinków zobaczymy dawną Bridget - striptizerkę, która tańczy dla klienta.

7. Kolejna gwiazda w obsadzie Luck". Kolejna gwiazda z Oscarem - dodajmy. Deadline doniósł, że w 2. sezonie nowego serialu Milcha będzie grała na stałe Mercedes Ruehl. Kogo? Juliettę Caligari, matkę Renzo, którą przez parę krótkich chwil będziemy oglądać na ekranie już w 1. sezonie.

8.Kiedy rusza "The Newsroom"? Wygląda na to, że 24 czerwca. Tak przynajmniej podał na Twitterze Bryan Stelter. Czytelnicy serwisu Spoiler TV zgadują, że tego samego dnia (a może nawet tydzień wcześniej?) będzie miała premierę 5. seria "True Blood".

9. Zachary Levi ma nową pracę. Aktor znany z głównej roli w "Chucku" wystąpi w pilocie komedii "Let It Go" stacji FOX.

10. Ze "Spartacus: Vengeance" do "True Blood". Peter Mensah znany z roli w "Spartakusie" zagra w "True Blood" Kibwe, Kanclerza Władzy (wampirzej authority) prosto z Afryki.

REKLAMA