10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Hugh Laurie w serialu "Veep" (Fot. HBO)

"Easy" z zamówieniem na 3. sezon. Hugh Laurie w kosmicznej komedii twórcy "Veepa". Lauren Ambrose w serialu M. Nighta Shyamalana. "Wanderlust" z premierą na początku września. A oprócz tego mnóstwo nowych projektów i nie tylko.

1. "Easy" z zamówieniem na 3. sezon. Netfliksowy komediodramat powróci w 2019 roku, a 3. sezon będzie już finałowy.

2. Hugh Laurie w kosmicznej komedii twórcy "Veepa". Hugh Laurie dostał główną rolę w pilocie serialu "Avenue 5", który pisze dla HBO Armando Iannucci, twórca "Veepa". Dawny dr House zagra kapitana tytułowego okrętu kosmicznego.

3. Jane Levy zagra u boku Renée Zellweger w "What/If". Jane Levy dołączyła do obsady thrillera, który tworzy dla Netfliksa Mike Kelley ("Zemsta"). Zagra postać o imieniu Lisa.

4. Lauren Ambrose w serialu M. Nighta Shyamalana. Lauren Ambrose z "Six Feet Under" dostała jedną z głównych ról w psychologicznym thrillerze, który M. Night Shyamalan tworzy dla platformy Apple. Serial będzie składać się z 10 półgodzinnych odcinków. Poznamy w nich historię Dorothy i Sean Turnerów, którzy zatrudniają młodą nianię, Leanne Grayson, do opieki nad malutkim dzieckiem. Ambrose zagra Dorothy, a Nell Tiger Free (Myrcella z "Gry o tron") wcieli się w Leanne. Serial nie ma jeszcze tytułu.

5. "Wanderlust" z premierą na początku września. Serial BBC z Toni Collette w jednej z głównych ról zadebiutuje w Wielkiej Brytanii 4 września. W Polsce zobaczymy go później na Netfliksie.

6. Superman i Lois Lane pojawią się razem w crossoverze Arrowverse. Tyler Hoechlin powróci w tegorocznym crossoverze jako Superman. Rola Lois Lane na razie jest nieobsadzona.

7. Kim Dickens zagra w pilocie "Queen Fur". Kim Dickens dostała główną rolę w "Queen Fur", pilocie serialu telewizji Showtime, opowiadającego o miasteczku na Florydzie, gdzie takie rzeczy jak konkursy piękności, zamiłowanie do broni, kubańscy rewolucjoniści i południowa gościnność współegzystują i ścierają się ze sobą. Dickens zagra byłą królową piękności i matkę dziewczyny o imieniu Macy (Lily Mae Harrington). Oprócz nich w obsadzie znajdują się Michael Mosley ("Seven Seconds"), Jon Foster ("Like Father"), Joshua Mikel ("The Walking Dead"), Keith Machekanyanga ("Timeless") i Spencer Howell ("Ithaca"). Scenariusz pisze Eileen Myers ("Masters of Sex").

8. Kate Mara w nowym serialu FX. Kate Mara zagra główną rolę w "A Teacher", serialu limitowanym FX, będącym adaptacją filmu z 2013 roku pod tym samym tytułem (w Polsce - "Nauczycielka"). Aktorka znana z "House of Cards" wcieli się w tytułową nauczycielkę ze szkoły średniej, która romansuje z uczniem. Mara będzie także producentką serialu, który tworzy Hannah Fidell, reżyserka i scenarzystka filmu.

9. Dana Delany zagra w "The Code". Dana Delany przejęła rolę Miry Sorvino w "The Code", nowym proceduralu CBS.

10. Sharon Horgan w nowym serialu Amazona. Twórczyni "Catastrophe" zagra razem z Billym Magnussoenem ("Game Night") w nowej komedii Amazona, której jest także współautorką (razem z Johnem Hamburgiem i Ianem Helferem). Serial będzie opowiadać o spłukanej singielce (Horgan), która zakłada firmę, udzielającą porad, jak żyć, i zatrudnia przystojnego byłego gimnastyka (Magnussen), żeby był jej twarzą.

REKLAMA