"Nielegalni" - Andrzej Seweryn w roli głównej w nowej zapowiedzi serialu Canal+

"Nielegalni" (Fot. Canal+)

0

Hans Jorgensen, którego w serialu "Nielegalni" zagra Andrzej Seweryn, to bohater, który niejedno widział i niejedno słyszał. Zobaczcie go w kolejnym teaserze polskiego serialu.

Świetnie zakonspirowany w Szwecji oficer rosyjskiego wywiadu i specjalista w fałszowaniu dokumentów, który przeczuwa, że nieuchronnie zbliża się koniec jego kariery. Rozczarowany, że lata jego ofiarnej służby nie są doceniane przez zwierzchników, będzie musiał jeszcze raz zastanowić się nad sensem swojego życia. Stanie przed dylematem: wybrać lojalność wobec służby czy wobec najbliższych, których kiedyś porzucił?

Tak prezentuje się opis Hansa Jorgensena - jednego z bohaterów "Nielegalnych", w którego wcieli się Andrzej Seweryn. To właśnie jemu poświęcony jest najnowszy teaser produkcji Canal+.

"Nielegalni" to adaptacja szpiegowskich powieści Vincenta V. Severskiego, osadzonych we współczesnych realiach polskich służb specjalnych. Głównym bohaterem będzie Konrad Wolski (Grzegorz Damięcki), szef elitarnej komórki polskiego wywiadu, który przejmując w Stambule białoruskiego handlarza bronią, dowiaduje się o planowanym w Szwecji zamachu terrorystycznym. Sprawy szybko się skomplikują, a my wraz z bohaterami trafimy również do Warszawy, Sztokholmu i Mińska, gdzie zobaczymy, jak osobiste porachunki, zadawnione rany i polityczne ambicje splatają się ze sobą w ramach szpiegowskiej intrygi.

Scenarzystami serialu są Maciej Kubicki, Bartosz Staszczyszyn i Dorota Jankojć-Poddębniak, a reżyserami Leszek Dawid i Jan P. Matuszyński. W obsadzie znajdują się jeszcze Sylwia Juszczak ("Odwróceni"), Filip Pławiak ("Czerwony pająk"), Agnieszka Grochowska ("Obce niebo"), Adam Woronowicz ("Pakt"), Tomasz Schuchardt ("Cicha noc"), Ireneusz Czop ("Pokłosie"), Jan Frycz ("Baby blues"), Arkadiusz Detmer ("Symetria"), Synnøve Macody Lund ("The Girl in the Spider's Web"), Sergey Frolov i Fatima Gorbenko.

Premiera w Canal+ jesienią.