"Detektyw" wraca - mamy zwiastun i datę premiery 3. sezonu serialu HBO

"Detektyw" (Fot. HBO)

0

Mroczna zbrodnia w sercu Krainy Ozark, tajemnice sprzed lat i klimat przywodzący na myśl 1. sezon. "Detektyw" wraca w nowej odsłonie ze zdobywcą Oscara Mahershalą Alim w roli głównej.

Aż za dobrze znamy historię serialowego "Detektywa". Najpierw świetny 1. sezon, potem rozczarowująca kontynuacja i niepewność, czy serial jeszcze w ogóle do nas wróci. Długi okres oczekiwania wkrótce się jednak zakończy - HBO wypuściło właśnie pierwszą zapowiedź 3. sezonu kryminalnej antologii autorstwa Nica Pizzolatto.

Główną rolę detektywa Wayne'a Hayesa z północno-zachodniego Arkansas zagra Mahershala Ali ("Moonlight", "Luke Cage"). Jak widać w zwiastunie, zobaczymy go w różnych okresach czasowych - cała historia ma się rozgrywać na przestrzeni trzech dekad. Dotyczyć zaś będzie makabrycznej zbrodni, do której doszło przed laty w sercu Krainy Ozark, i która rzuciła cień na życie głównego bohatera.

Większych szczegółów fabularnych na razie nie znamy, ale nietrudno dostrzec podobieństwa do 1. sezonu. Gęsty klimat, bohater dręczony nierozwiązaną sprawą z przeszłości, a do tego ponura, prowincjonalna sceneria - zdecydowanie twórcy postanowili postawić na sprawdzone rozwiązania.

Zapowiedź wygląda obiecująco, a dodając do tego obsadę, w której oprócz Aliego znajdują się m.in. Carmen Ejogo ("Selma"), Scoot McNairy ("Halt and Catch Fire"), Mamie Gummer ("The Good Wife"), Stephen Dorff ("Star"), Ray Fisher ("Liga Sprawiedliwości"), Sarah Gadon ("Alias Grace") i Jodi Balfour ("Rellik"), mamy spore oczekiwania.

Scenariusz 3. sezonu jest niemal w całości dziełem Nica Pizzolatto (za wyjątkiem 4. odcinka, którego współautorem jest David Milch), który pełni także funkcję showrunnera i reżysera. Oprócz niego reżyserują również Daniel Sackheim i Jeremy Saulnier. Premiera w HBO i HBO GO w styczniu 2019 roku. Poprzednie sezony są dostępne w serwisie HBO GO.