Kiedy 8. sezon "Gry o tron"? Możliwe, że poczekamy jeszcze dłużej, niż sądziliśmy

"Gra o tron" (Fot. HBO)

8. sezon "Gry o tron" nie wiosną 2019 roku, tylko jeszcze później? Tak właśnie zasugerował szef ekipy zajmującej się efektami specjalnymi, który zdradził, kiedy jego ludzie skończą pracę.

Nie ma teraz bardziej oczekiwanego serialu niż "Gra o tron", a dokładniej, jej finałowy sezon, który ma być 6-odcinkowym widowiskiem, jakiego jeszcze w telewizji nie było. Choć odcinków jest mniej, skalą rozmachu ten sezon ma przebić wszystko, co widzieliśmy w serialu HBO do tej pory. Dlatego czas oczekiwania też jest dłuższy.

A dokładniej? Po tym jak Casey Bloys, dyrektor programowy HBO, powiedział, że finałowy sezon "Gry o tron" zobaczymy w pierwszej połowie 2019 roku, wszyscy zaczęli obstawiać kwiecień. To miałoby sens, w końcu niemal wszystkie sezony miały premierę właśnie w tym miesiącu. Ale prawdopodobnie HBO nie wyrobi się do kwietnia z postprodukcją.

A przynajmniej tak wynika ze słów Joego Bauera, szefa ekipy zajmującej się efektami specjalnymi, który został zapytany przez The Huffington Post o przyszłoroczne nagrody Emmy. Jego odpowiedź była zaskakująca - powiedział mianowicie, że szansa na nominację będzie dopiero w 2020 roku. A to oznacza, że spodziewa się emisji nowych odcinków po 31 maja 2019 roku - aby serial mógł w danym roku walczyć o Emmy, musi zostać do tego czasu wyemitowana przynajmniej część sezonu.

Tymczasem w maju 2019 mają jeszcze trwać prace ekipy od efektów specjalnych. Spec od HBO-wskich smoków powiedział, że nie ma w harmonogramie niczego poza "Grą o tron" właśnie do maja. A jeżeli tak wygląda plan jego pracy, to znaczy, że powinniśmy potraktować tę informację jako pewnik.

- Będziemy pracować nad 8. sezonem do maja 2019 roku, także jeszcze zostało osiem albo dziewięć miesięcy. Ale zdjęcia do prequela mają ruszyć w lutym, przynajmniej do pilota. Także będziemy wciąż mieli dużo do zrobienia w związku z 8. sezonem, kiedy oni już zaczną kręcić - powiedział Bauer.

Wywiad zdążył skomentować przedstawiciel HBO, który skontaktował się z The Huffington Post i powiedział, że premiera 8. sezonu "Gry o tron" wciąż jest przewidywana na pierwszą połowę 2019 roku. To oznacza, że prawdopodobnie powinniśmy obstawiać raczej czerwcową niż kwietniową datę premiery. I obyśmy na tym już mogli nasze zgadywanki zakończyć.

Dotychczasowe sezony "Gry o tron" możecie oglądać w HBO GO.

REKLAMA