"Targowisko próżności" we wrześniu w HBO. Zobaczcie polski zwiastun brytyjskiego serialu kostiumowego

"Targowisko próżności" (Fot. ITV)

0

Tej jesieni na mały ekran zawita "Vanity Fair", nowa adaptacja słynnej XIX-wiecznej powieści. I w Polsce będziemy ją oglądać dzień po Brytyjczykach.

Wydana w 1847 roku powieść "Targowisko próżności" autorstwa Williama Makepeace Thackeraya była już wielokrotnie ekranizowana, po raz ostatni w 2004 roku, gdy w filmie Miry Nair w głównej roli wystąpiła Reese Witherspoon. Teraz czas na wersję telewizyjną, a zawdzięczać ją będziemy brytyjskiej telewizji ITV - tej samej, która stworzyła "Downton Abbey".

Olivia Cooke ("Bates Motel") zagra główną bohaterkę tej opowieści, Becky Sharp, wspinającą się po kolejnych szczeblach drabiny społecznej, nie bacząc przy tym na okoliczności. Zobaczymy historię dziewczyny, która za pomocą sprytu, inteligencji, podstępów, oszustw i uwodzenia utorowała sobie drogę na szczyt, świetnie się przy tym bawiąc, łamiąc kilka serc i tracąc całe fortuny. A wszystko to na tle angielskiego społeczeństwa w czasach wojen napoleońskich.

Oprócz Olivii Cooke obsadzie znajdują się m.in. Suranne Jones ("Doktor Foster"), Johnny Flynn ("Geniusz"), Martin Clunes ("Doktor Martin"), Michael Palin ("Latający cyrk Monty Pythona"), Frances de la Tour ("The Collection") i Tom Bateman ("Jekyll & Hyde"). Twórczynią "Vanity Fair" i autorką scenariusza jest Gwyneth Hughes ("Dark Angel"), a reżyserem James Strong ("Broadchurch").

1. odcinek pojawi się w HBO GO 3 września, a drugi - 4 września. Również 4 września, o godz. 20:10, będzie miała miejsce telewizyjna premiera serialu w HBO. Kolejne odcinki będą pojawiać się w poniedziałki w HBO GO i we wtorki w HBO. Całość będzie liczyć siedem odcinków.