6 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Zabójcza broń" (Fot. FOX)

Clayne Crawford o kulisach zwolnienia z "Zabójczej broni". Walton Goggins w 2. sezonie "Deep State". "Księga czarownic" we wrześniu w HBO GO. A oprócz tego "Halt and Catch Fire", "9-1-1" i nie tylko.

1. Clayne Crawford o kulisach zwolnienia z "Zabójczej broni". Clayne Crawford w wywiadzie dla podcastu Drinkin' Bros opowiedział, jak wyglądała afera na planie "Zabójczej broni" z jego perspektywy. Aktor został zwolniony za wybuchy wściekłości na planie i tworzenie toksycznego środowiska pracy. Problem z nim miał m.in. jego serialowy partner, Damon Wayans, zwłaszcza po tym jak podczas kręcenia odcinka reżyserowanego przez Crawforda został zraniony w głowę. Teraz Crawford mówi, że słono za to zapłacił, bo nie dość że potrącono mu za ten incydent z pensji, to jeszcze musiał uczęszczać na terapię, a na plan eskortowali go strażnicy, co było upokarzające.

Mówi także, że wokół sprawy nazbierało się sporo kłamstw i że ekipa serialu miała taśmy z nagranymi jego wybuchami wściekłości, które były wyrwane z kontekstu i których używano do szantażowania go. Na jednej z nich wrzeszczał na pracowników, żeby byli cicho, po tym jak reżyserował przez cały dzień. Była też taśma, na której nazwał Wayansa ci*tą. Aktor przyznaje, że nie był święty, ale też mówi, że zrzucono na niego całą winę za problemy, które panowały na planie. A jedyne, czego on chciał, to żeby każdy robił co do niego należało.

Bronią go także - anonimowo - ludzie, którzy z nim pracowali. Jeden z jego dawnych partnerów z planu powiedział dla TVLine, że kłótnie wynikały stąd, iż Wayans był przyzwyczajony do sitcomowych warunków pracy, a Crawford grał w serialach dramatycznych kablówek. Stąd panowie mieli zupełnie inne podejście - Crawford chciał, żeby wszystko było robione tak, "jakby miało dostać Emmy".

2. Walton Goggins w 2. sezonie "Deep State". Aktor znany z "Justified" zagra główną rolę - Nathana Millera, byłego agenta CIA, który przeszedł do sektora prywatnego i jest kimś w stylu filmowego Michaela Claytona. Zastąpi on Marka Stronga, który opuścił serial po 1. sezonie. Ponadto do obsady dołączyli Victoria Hamilton ("The Crown"), Lily Banda ("The Boy Who Harnessed the Wind") i Shelley Conn ("Liar"), a powrócą Joe Dempsie, Karima McAdams, Alistair Petrie i Anastasia Griffiths.

3. "Księga czarownic" we wrześniu w HBO GO. Brytyjski serial "Księga czarownic" ("A Discovery of Witches") na podstawie powieści Deborah Harkness wystartuje 15 września w HBO GO i 23 października w HBO. Więcej o serialu pisaliśmy tutaj.

4. "Top of the Lake" i 4. sezon "Halt and Catch Fire" w serwisie Showmax. Oba sezony "Top of the Lake" pojawią się 14 września, a 4. sezon "Halt and Catch Fire" 13 września.

5. Christine Estabrook w 2. sezonie "9-1-1". Aktorka, która pojawiała się w różnych odsłonach "American Horror Story", zagra także w "9-1-1". Będzie odbierać telefon alarmowy razem z Jennifer Love Hewitt.

6. Polski serial "Znaki" w telewizji AXN w październiku. "Znaki" to serial kryminalny, którego akcja rozgrywa się w Górach Sowich. W miasteczku Sowie Doły ginie studentka. Sprawa nie zostaje rozwiązana, a po latach, w tej samej miejscowości, dochodzi do kolejnej zbrodni. Śledztwo prowadzi komisarz Trela (Andrzej Konopka), który, by dotrzeć do prawdy, musi przełamać zmowę milczenia panującą w miasteczku. Premiera serialu odbędzie się 10 października o godz. 22:00 na antenie AXN.

znaki023

REKLAMA