7 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

Fatalna oglądalność "Alcatraz", dno "Plotkary", spory spadek "Smash". A do tego newsy o takich serialach, jak "How I Met Your Mother", "Elementary", "Hannibal", "The Big C" - i jeszcze więcej o serialu "Smash". Zapraszamy!

1. Oglądalność "Smash" spada. I to mocno spada - ale jeszcze nie na tyle, żeby były powody do zmartwienia. Pilota widziało 11 mln Amerykanów, a 2. odcinek w poniedziałkowy wieczór zdecydowało się już obejrzeć tylko 8,09 mln osób. Zwłaszcza w przedziale wiekowym 18-49 lat spadek jest spory: z 3,8 do 2,8. Mimo to "Smash" nie odstaje od konkurencji o 22:00, a emitowany przed nim "The Voice" zdecydowanie wygrywa między 20:00 a 22:00. Wciąż leci na łeb na szyję "Alcatraz" (6,2 mln, współczynnik 1,9 - to gorzej niż "Terra Nova" w najgorszym momencie), dno osiągnęła też "Plotkara" (1,17 mln, współczynnik 0,5).

2. Jeszcze raz "Smash". W Buddy TV znajdziecie spoilery dotyczące kolejnych odcinków. Nie czytajcie pod żadnym pozorem, jeśli nie widzieliście 2. odcinka!

3. Kto zagra Sherlocka Holmesa w pilocie CBS? Już wiadomo, że amerykańskim Sherlockiem, który będzie uganiał się za przestępcami po współczesnym Nowym Jorku w serialu "Elementary", zostanie Johnny Lee Miller, znany m.in. jako morderca z "Dextera". Zdjęcie tutaj.

4. NBC zamawia "Hannibala. Tak, dobrze czytacie, nie pilota, tylko od razu całe 13 odcinków. Producentami będą Bryan Fuller ("Heroes," "Pushing Daisies") i Martha DeLaurentiis ("Hannibal," "Red Dragon"). Nie wiadomo jeszcze, czy serial zostanie pokazany jesienią 2012 roku czy dopiero w midseason (czyli za rok).

5. Nowa twarz w "The Big C". W serialu stacji Showtime pojawi się czterokrotna laureatka nagrody Emmy Allison Janney, znana z "The West Wing". Zagra producentkę z Hollywood, która chce kupić prawa do sfilmowania historii Cathy i Paula. "The Big C" wraca w USA 8 kwietnia.

6. Gwiazdy "Lost" spotkają się w "Common Law". W nowym serialu USA Network o dwóch policjantach, których szef wysyła na terapię, drugoplanowe role zagrają Jeff Fahey (kapitan Lapidus z "Lost") i Kevin Tighe (zły ojciec Locke'a). Fahey będzie policjantem od narkotyków, który zdecydowanie za dużo pije, a Tighe detektywem zajmującym się sprawami zaginionych osób.

7. Co dalej z Tedem i wiecie kim w "HIMYM"? Producent wykonawczy Craig Thomas zapewnił, że Ted nie cofnie swojej deklaracji z końcówki odcinka "The Drunk Train". Ale czy ten związek ma szansę? Więcej spoilerów tutaj - nie czytajcie, jeśli nie widzieliście ostatniego odcinka.

REKLAMA