"Shameless" bez Emmy Rossum? Twórcy serialu odpowiadają na oświadczenie aktorki

"Shameless" (Fot. Showtime)

0

Emmy Rossum zaskoczyła wszystkich, oświadczając, że odchodzi z "Shameless" po 9. sezonie. Co to oznacza dla serialu? Zobaczcie, co powiedzieli twórcy i szefowie stacji.

Wczoraj Emmy Rossum w emocjonalnym liście do fanów napisała, że wraz z 9. sezonem żegna się z rolą Fiony Gallagher z "Shameless". Dzisiaj mamy już oficjalne potwierdzenie tej informacji ze strony twórców serialu i stacji Showtime.

- Emmy Rossum zawsze będzie częścią naszej rodziny (...) Teraz ciężko pracujemy nad finałem 9. sezonu, który mamy nadzieję, będzie godnym Gallagherów pożegnaniem Fiony i uhonorowaniem wspaniałej pracy Emmy. To słodko-gorzkie, gdy członek grupy decyduje się opuścić przysłowiowy dom, ale nasze drzwi zawsze pozostaną otwarte dla Fiony - na krótką wizytę lub powrót na stałe - powiedział showrunner "Shameless" John Wells.

Dodał również, że nie może się doczekać na kontynuację historii Gallagherów, zatem wielce prawdopodobne, że odejście Emmy Rossum nie będzie oznaczało końca "Shameless", a Gallagherowie będą sobie jakoś radzić bez Fiony.

Stacja na razie się jednak na ten temat nie wypowiada. Zarówno dyrektor programowy Showtime, Gary Levine, jak i producenci z ramienia Warner Bros TV dziękowali Emmy Rossum za jej pracę i podkreślali, jak zasmuciła ich decyzja aktorki. Oświadczenia na temat kolejnego sezonu serialu brak.

Na to będziemy pewnie musieli jeszcze trochę poczekać. 9. sezon "Shameless" startuje w telewizji Showtime 9 września i zostanie podzielony na dwie części. Pierwsze siedem odcinków zobaczymy tej jesieni, premiera drugiej połowy 20 stycznia.