"Szkoła dla elity" jesienią na Netfliksie – zwiastun i data premiery młodzieżowego serialu z Hiszpanii

"Szkoła dla elity" (Fot. Netflix)

0

Co powiecie na połączenie "Plotkary" z kryminałem w hiszpańskich klimatach? Netflix prezentuje serial "Szkoła dla elity" - zobaczcie imprezowy zwiastun.

Jeśli tęsknicie za rozpuszczonymi nastolatkami w smokingach popijającymi szampana, Netflix ma coś dla Was. "Szkoła dla elity" (w oryginale "Élite") to drugi po "Telefonistkach" hiszpański serial platformy, który będzie mieć premierę 5 października.

Jego akcja będzie się dziać w Las Encinas, najbardziej elitarnej szkole w Hiszpanii. To miejsce, gdzie uczy się młodzież z wyższych sfer. Kiedy decyzją lokalnych władz trafia tam trójka dzieciaków z klasy robotniczej, których szkoła została zniszczona przez trzęsienie ziemi, dochodzi do konfliktu klasowego, ten zaś doprowadza do morderstwa. Kto ma krew na rękach? Czy za zabójstwo odpowiada jeden z nowych dzieciaków? Czy może coś innego, co kryje się głęboko pod powierzchnią?

W serialu grają aktorzy znani z "Domu z papieru": María Pedraza, Miguel Herrán i Jaime Lorente, u których boku pojawią się Itzan Escamilla ("Telefonistki"), Miguel Bernardeau ("Ola de Crímenes"), Arón Piper ("15 Years and One Day"), Ester Expósito ("Estoy Vivo"), Mina El Hammani ("El Príncipe – dzielnica zła"), Álvaro Rico ("Velvet Collection") i debiutujący Omar Ayuso. W "Szkole dla elity" wystąpi także jedna z najpopularniejszych obecnie aktorek i piosenkarek w Meksyku - Danna Paola.

Twórcami serialu są hiszpańscy scenarzyści Carlos Montera ("Física o química", "Krawcowa z Madrytu") i Darío Madrona ("Geneza", "Los Protegidos"). Reżyserują Ramón Salazar ("Trzy metry nad niebem") i Dani de la Orden ("El Mejor Verano de mi vida"). 1. sezon będzie liczyć 8 odcinków.