Pierwszy zwiastun "Chilling Adventures of Sabrina" jest mroczny, uroczy i przestylizowany jak "Riverdale"

"Chilling Adventures of Sabrina" (Fot. Netflix)

0

16. urodziny to podobno szczególna chwila w życiu wiedźmy. To właśnie na nich skupia się pierwszy teaser "Chilling Adventures of Sabrina", która zawiera intrygujące sceny.

Młodzieżowy serial Netfliksa "Chilling Adventures of Sabrina" opowie na nowo historię Sabriny Spellman — nastolatki, która w połowie jest wiedźmą, a w połowie człowiekiem. Dziewczyna od dawna czekała na swoje 16. urodziny. Teraz jednak mrożące krew w żyłach wydarzenia zmuszają ją do opowiedzenia się po stronie światła albo mroku.

W serialu, opartym na komiksie pod tym samym tytułem, poznamy genezę i historię Sabriny Spellman, w której problemy dorastania będą mieszać się z horrorem, okultyzmem i czarami. Całość ma być utrzymana w stylistyce "Dziecka Rosemary" i "Egzorcysty", a Sabrina będzie musiała pogodzić ze sobą dwie drzemiące w niej natury — czarownicy i śmiertelnika — oraz stawić czoła siłom zła, które zagrażają jej, członkom jej rodziny i codziennej rzeczywistości zwykłych ludzi.

Znana z "Mad Men" Kiernan Shipka wcieli się w tytułową bohaterkę, a Ross Lynch zagra jej chłopaka Harveya Kinkle'a. Oprócz nich w serialu wystąpią Lucy Davis jako Hilda Spellman, Miranda Otto jako Zelda Spellman, Jaz Sinclair jako Rosalind, przyjaciółka Sabriny, Tati Gabrielle jako jej rywalka Prudence, Chance Perdomo jako jej kuzyn Ambrose, Bronson Pinchot jako George Hawthorne, Michelle Gomez jako Mary Wardell, a także Richard Coyle jako ojciec Blackwood, Najwyższy Kapłan Kościoła Nocy i dziekan Akademii Sztuk Nieznanych.

Serial, którego twórcą jest Roberto Aguirre-Sacasa ("Riverdale"), dostał już zamówienie na dwa sezony, po 10 odcinków każdy. Premiera na Netfliksie zaplanowana jest na 26 października, a już teraz możecie zobaczyć, jak mroczny, przestylizowany i uroczy (ach, ten pocałunek Sabriny i Harveya!) serial nam się szykuje.