"Maniac" wygląda coraz dziwniej. Emma Stone, Jonah Hill i odjechane podróże w nowym teaserze

"Maniac" (Fot. Netflix)

Jonah Hill i Emma Stone niestrudzenie szukają jakiejś więzi, a Justin Theroux próbuje im to umożliwić za pomocą farmaceutyków. Netfliksowy "Maniac" ma kolejną surrealistyczną zapowiedź.

Tej jesieni Netflix zabierze nas w odjechaną podróż po najdziwniejszych zakamarkach ludzkich umysłów. "Maniac to oparta na norweskim formacie z 2014 roku psychodeliczna czarna komedia, opowiadająca historię dwojga nieznajomych, których połączył nie do końca udany test leków.

W głównych rolach zobaczymy Emmę Stone i Jonah Hilla, a u ich boku zagrają m.in. Sally Field ("Brothers and Sisters"), Justin Theroux ("The Leftovers"), Jemima Kirke ("Girls"), Julia Garner ("Ozark") i Sonoya Mizuno ("Ex Machina").

Oficjalny opis serialu obiecuje, że znajdziemy się w świecie podobnym do naszego, w czasach całkiem przypominających nasze, w towarzystwie Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się nieudaną relacją z matką i siostrą, zaś Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii.

Oboje próbują radykalnej terapii lekami, której pomysłodawca, doktor James K. Mantleray (Justin Theroux), twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu - od choroby psychicznej po złamane serce. Dwójka bohaterów udaje się, wraz z innymi nieznajomymi, do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.

Twórcą serialu "Wariat" jest Patrick Somervile ("Pozostawieni"), a reżyserem Cary Fukunaga ("Detektyw"). Premiera 10-odcinkowego sezonu zaplanowana jest na 21 września, a tymczasem łapcie nowy teaser, wypełniony gonitwami w poszukiwaniu kosmicznej więzi i przebierankami Emmy Stone.

REKLAMA