Ile czasu minęło od początku apokalipsy zombie w "The Walking Dead"? Będziecie zaskoczeni, że tak mało

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

0

Rick się postarzał, dzieci urosły, a tak naprawdę minęło bardzo mało czasu. Tweet wypuszczony z oficjalnego profilu "The Walking Dead" mocno zaskoczył fanów.

"The Walking Dead" zaczyna tej jesieni 9. sezon, w którym sprawy wyglądają diametralnie inaczej niż na początku serialu. Fani szykują się do pożegnania z Rickiem Grimesem (Andrew Lincoln), który wygląda zupełnie inaczej niż w październiku 2010 roku, kiedy go poznaliśmy. A jednak czas w serialu płynął wolniej, niż nam się wydawało – znacznie wolniej.

Na oficjalnym profilu twitterowym "The Walking Dead" pojawił się tweet, który naprawdę zdziwił fanów. AMC chciało pokazać nam różnicę między Rickiem z początków serialu a Rickiem dziś. Wrzucono więc jego zdjęcie z pierwszego dnia serialu i kadr ze sceny z 8. sezonu, w której pojmała go Jadis (Pollyanna McIntosh). Napisano także, że między jednym a drugim momentem minęły 632 dni. Czyli mniej niż dwa lata.

Zaskoczenie to mało powiedziane. Jeden z fanów zaczął od razu się dopytywać, czy naprawdę mamy uwierzyć, że Carl (Chandler Riggs) postarzał się tylko o dwa lata. Do tego dochodzi jeszcze choćby Judith, która urodziła się na początku serialu i teraz jest już kilkuletnią dziewczynką.

Co więcej, w 9. sezonie planowany jest przeskok czasowy o 18 miesięcy. Czyli tyle, ile minęło od początku serialu? Naprawdę trudno w to uwierzyć. Zwłaszcza że kwestia ram czasowych serialowej historii ciągle powraca w dyskusjach fanów i panowało powszechne przekonanie, iż jednak czas w serialu płynie nieco szybciej – dzieci rosły, zmieniały się miejscówki, bohaterowie się starzeli itp., itd.

AMC w żaden sposób nie odniosło się do zaskakuącego tweeta, a tymczasem dyskusje o tym, czy "The Walking Dead" w jakiś sposób zagięło czas, wciąż trwają. I prawdopodobnie do niczego nie doprowadzą – wiemy tylko, że w 9. sezonie przeskoczymy do przodu o 18 miesięcy, w trakcie których społeczności zdołały się odbudować po wojnie ze Zbawcami i przed bohaterami pojawią się nowe wyzwania. Premiera 8 października o godz. 22:00 na kanale FOX Polska.

  • Chrabąszcz Wacław

    W TWD nigdy nie ma zimy, zawsze lato. Pewnie zasypiają na zimę.