"Mała doboszka" to nasz nowy "Nocny recepcjonista"? Zdjęcia z serialu BBC z Alexandrem Skarsgårdem

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

Tej jesieni zadebiutuje serialowa "Mała doboszka", czyli adaptacja kolejnej szpiegowskiej powieści Johna le Carré. I znów szykuje nam się thriller we wspaniałej oprawie (i obsadzie).

6-odcinkowy miniserial "The Little Drummer Girl" ("Mała doboszka") to jedna z najlepiej zapowiadających się brytyjskich nowości tej jesieni. A tych, jak już pewnie zauważyliście, jest w tym roku wyjątkowo dużo, bo BBC przyspieszyło z nowymi produkcjami. Serial jest adaptacją szpiegowskiej powieści Johna le Carré i choćby z tego powodu spodziewamy się godnego następcy "Nocnego recepcjonisty". Ale obie produkcje łączy więcej, bo tutaj także będzie znany aktor w roli głównej, międzynarodowe intrygi i przepiękne miejscówki.

Alexander Skarsgård zagra Beckera, oficera izraelskiego wywiadu, który wchodzi w relację z młodą aktorką o imieniu Charlie (Florence Pugh). Para spotyka się w Grecji i zaczyna ze sobą romansować, a niczego nieświadoma dziewczyna zostaje wciągnięta w międzynarodową intrygę, zaaranżowaną przez Kurtza (Michael Shannon), wąsatego izraelskiego superszpiega.

W obsadzie znajdują się także Charles Dance ("Gra o tron"), Max Irons ("Tutankhamun"), Simona Brown ("Nocny recepcjonista"), Michael Moshonov ("The City and the City") i Katharina Schüttler ("Generation War"). Twórcą serialu jest Park Chan-wook.

W przeciwieństwie do "Nocnego recepcjonisty" tutaj zdecydowano się nie przenosić wydarzeń do współczesności. Akcja serialowej "Małej doboszki", podobnie jak w książkowym oryginale – wydanym w 1983 roku – rozgrywać się będzie w latach 70.

Na razie nie ma brytyjskiej ani tym bardziej polskiej daty premiery, ale jest amerykańska. Tamtejsze AMC pokaże cały serial w dniach 19-21 listopada.

Mała doboszka

Mała doboszka

Mała doboszka

Mała doboszka

Mała doboszka

Mała doboszka

Mała doboszka

REKLAMA