11 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"The Marvelous Mrs. Maisel" (Fot. Amazon)

Statystyki, oświadczyny i Teddy Perkins, czyli gala rozdania Emmy raz jeszcze. 2. sezon "The Marvelous Mrs. Maisel" pojawi się w tym roku. Finałowy sezon "Veepa" będzie krótszy. A oprócz tego "Stranger Things" i nie tylko.

1. HBO i Netflix zdobyły po tyle samo nagród Emmy. Jak już pewnie wiecie, rozdano nagrody Emmy (lista zwycięzców tutaj). Produkcje Netfliksa i HBO otrzymały dokładnie tyle samo, tj. po 23 statuetki. Za nimi znalazły się NBC (15 nagród) i FX (12). Z kolei najczęściej nagradzane programy (wliczając w to Creative Emmys sprzed tygodnia) to "Gra o tron" (9 nagród), "Saturday Night Live" i "The Marvelous Mrs. Maisel" (po 8) oraz "Zabójstwo Versace: American Crime Story" (7).

2. Gwiazdy na czerwonym dywanie podczas gali Emmy. Najładniejsze sukienki możecie obejrzeć tutaj i tutaj.

3. Na gali pojawił się też Teddy Perkins z "Atlanty". I pogratulował wygranej Billowi Haderowi, więc wszyscy podejrzewają, że tak naprawdę to był Donald Glover w kostiumie swojego bohatera z "Atlanty". Na 100 procent jednak nie wie tego nikt, nawet Hader, który nie jest pewien, kogo uściskał.

teddy-perkins1

4. Oświadczyny na gali Emmy. Swojej dziewczynie oświadczył się Glenn Weiss, który wygrał Emmy za reżyserię gali oscarowej. I to był naprawdę piękny moment – zobaczcie koniecznie reakcje.

5. "The Marvelous Mrs. Maisel" ma wrócić w tym roku. Amy Sherman-Palladino zapewniła podczas gali rozdania Emmy, że 2. sezon "The Marvelous Mrs. Maisel" pojawi się w tym roku. Ale raczej później niż wcześniej, ponieważ prace nad nim jeszcze się nie zakończyły. Będzie odcinek paryski, wyprawa do Catskills, a także smoki – jak żartował Daniel Palladino.

6. Krótszy finałowy sezon "Veepa". 7. sezon "Veepa" pojawi się w 2019 roku i będzie liczyć zaledwie 7 odcinków.

7. Gwiazdy "Stranger Things" zdradzają co nieco z 3. sezonu. Podczas gali Emmy Noah Schnapp powiedział, że akcja 3. sezonu "Stranger Things" będzie dziać się w wakacje - latem 1985 roku. Z kolei Caleb McLaughlin dodał, że w serialu pojawi się lodziarnia Scoops Ahoy.

8. Zwiastun finałowych odcinków "Anthony Bourdain: Parts Unknown". Emisja ostatnich odcinków, które Anthony Bourdain zdążył nakręcić przed śmiercią, rozpocznie się 23 września.

9. Adam Driver poprowadzi premierę 44. sezonu "Saturday Night Live". Gościem muzycznym będzie z kolei Kanye West. Start sezonu 29 września.

10. "Murphy Brown" z hołdem dla Arethy Franklin. A zobaczymy go już w premierze nowej serii. Utwory Arethy Franklin były ważną częścią oryginalnej "Murphy Brown", artystka pojawiła się nawet osobiście w serialu.

11. Zwiastun 2. sezonu "Midnight, Texas". A w nim m.in. nowe postacie, grane przez Nestora Carbonella i Jaime Ray Newman ("Veronica Mars").

REKLAMA