Justin Theroux obiecuje, że nas wyleczy w trzy dni. "Maniac" – nowa zapowiedź serialu Netfliksa

"Maniac" (Fot. Netflix)

Co byście powiedzieli na pigułkę, która w trzy dni może przywrócić szczęście, zdrowie i normalność? Bohaterowie serialu "Maniac" mogą tego spróbować, a skutki podobno są absolutnie cudowne.

Netfliksowy serial "Maniac" (którego polski tytuł, "Wariat", poszedł tam, gdzie "Łowca umysłów", czyli do kosza) to prawdopodobnie jedna z najdziwniejszych rzeczy, jakie zobaczymy tej jesieni. Oparta na norweskim formacie z 2014 roku psychodeliczna czarna komedia opowie historię dwojga nieznajomych, których połączył nie do końca udany test leków.

W głównych rolach zobaczymy Emmę Stone i Jonah Hilla, a u ich boku zagrają m.in. Sally Field ("Brothers and Sisters"), Justin Theroux ("The Leftovers"), Jemima Kirke ("Girls"), Julia Garner ("Ozark") i Sonoya Mizuno ("Ex Machina").

Oficjalny opis serialu obiecuje, że znajdziemy się w świecie podobnym do naszego, w czasach całkiem przypominających nasze, w towarzystwie Annie Landsberg (Emma Stone) i Owena Milgrima (Jonah Hill), dwojga nieznajomych, którzy biorą udział w tajemniczym badaniu farmaceutycznym – każde z innego powodu. Annie, rozczarowana swoim bezcelowym życiem, zadręcza się nieudaną relacją z matką i siostrą, zaś Owen, piąty z kolei syn bogatego przedsiębiorcy z Nowego Jorku, całe życie zmaga się z niepotwierdzoną diagnozą schizofrenii.

Oboje próbują radykalnej terapii lekami, której pomysłodawca, doktor James K. Mantleray (Justin Theroux), twierdzi, że jest w stanie wyleczyć każdy aspekt ludzkiego umysłu - od choroby psychicznej po złamane serce. Dwójka bohaterów udaje się, wraz z innymi nieznajomymi, do siedziby Neberdine Pharmaceutical and Biotech na trzydniowy test leków, który, według zapewnień, ma na zawsze wyleczyć wszystkie bolączki pacjentów, nie powodując żadnych efektów ubocznych. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem.

Twórcą serialu "Maniac" jest Patrick Somervile ("Pozostawieni"), a reżyserem Cary Fukunaga ("Detektyw"). Premiera 10-odcinkowego sezonu zaplanowana jest na 21 września, a tymczasem zobaczcie, jak oldskulowi doktorzy – na czele z bohaterem granym przez Theroux – zapewniają, że wszystko będzie dobrze. Magiczna pigułka uczyni życie każdego z nas lepszym i to zaledwie w trzy dni. Niezależnie od choroby – to cudo pomaga na depresję, PTSD, zaburzenia lękowe i mnóstwo innych przypadłości.

REKLAMA