"Ślepnąc od świateł" – data premiery polskiego serialu. Rezerwujcie weekend, bo HBO wypuści całość naraz

"Ślepnąc od świateł" (Fot. HBO)

0

HBO pójdzie zgodnie z internetowymi trendami i wypuści cały sezon "Ślepnąc od świateł" naraz. Kiedy premiera serialu na podstawie powieści Jakuba Żulczyka?

"Ślepnąc od świateł" to 8-odcinkowa adaptacja powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Będzie to opowieść o siedmiu dniach z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos, a on sam staje w obliczu konieczności dokonania najważniejszych życiowych wyborów i zderzenia się z prawdą o sobie.

W głównej roli zobaczymy debiutanta Kamila Nożyńskiego. Zagra on Kubę, warszawskiego dilera, który jest lubiącym mieć wszystko pod kontrolą perfekcjonistą i outsiderem. Nikt nie wie o nim zbyt wiele, za to on zna bardzo wielu. Jego klientela to pełen przekrój społeczny - politycy, celebryci, zamożne panie domu, gwiazdy hip-hopu, hipsterzy. Ale jedyną naprawdę bliską mu osobą jest przyjaciółka Pazina (Marta Malikowska). Zmęczony swoim życiem Kuba postanawia od niego uciec.

W tym celu kupuje dwa bilety w jedną stronę do Argentyny. Wylot za tydzień, ale wcześniej trzeba jeszcze załatwić kilka spraw. W tym samym momencie z więzienia, po kilkuletnim wyroku, wychodzi Dario (Jan Frycz), gangster starej daty. Nieoczekiwanie ich losy przetną się, co doprowadzi do konfrontacji Kuby z jego dotychczasowym życiem i decyzjami - tymi, które podjął i które jeszcze przed nim.

Reżyserem i współscenarzystą (razem z Jakubem Żulczykiem) "Ślepnąc od świateł" jest Krzysztof Skonieczny ("Hardkor Disko"). Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a autorem zdjęć Michał Englert. W obsadzie poza już wymienionymi znajdują się Robert Więckiewicz, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera 27 października rano w HBO GO i o godz. 22:00 w HBO. I teraz uwaga, nowość: w HBO GO pojawi się od razu cały 8-odcinkowy sezon. Zwiastun serialu znajdziecie tutaj.

Ślepnąc od świateł_plakat

 • Katarzyna Kozłowska

  Ciekawe czy imię bohatera to błąd w materiałach od dystrybutora czy specjalny zabieg. Oczywiście w książce to Jacek a Jakub to imię autora

  • To nie jest błąd. Imię Kuba (nie Jakub, tylko właśnie Kuba) pojawia się we wszystkich materiałach związanych z serialem, wypowiedziach twórców etc.

   • Katarzyna Kozłowska

    W książce to Jacek, dlatego się dziwię temu zabiegowi. Ale może to nic :)

    • Artur Kruk

     Warto sięgnąć po książkę?

     • Katarzyna Kozłowska

      Moim zdanie warto. Wciąga, szybko się czyta. Ciekawa perspektywa Warszawy. Zdarzają się zbyt wydumane porównania, ale nie wpływa to za bardzo na pozytywny odbiór całości

 • M.

  Juz wiem kiedy skorzystam z darmowego miesiaca. ;)