"Riverdale" od dziś dostępne na DVD. Wydanie zawiera 40 minut materiałów dodatkowych

"Riverdale" (Fot. CW)

0

Dziś na DVD ukazał się 1. sezon "Riverdale", którego Serialowa jest patronem. Wydanie zawiera 13 odcinków serialu, a także mnóstwo niepublikowanych wcześniej materiałów dodatkowych.

Popularny serial młodzieżowy "Riverdale" ukazał się dziś w Polsce na DVD i jest nam miło poinformować, że jesteśmy jego patronem. Kompletne wydanie 1. sezonu zawiera 9 godzin serialu oraz niepublikowane wcześniej materiały dodatkowe. Serial jest zainspirowany bohaterami serii komiksów Archie Comics i powracają w nim w nowej wersji takie postacie, jak Archie Andrews, Betty Cooper czy Veronica Lodge.

Składający się z 13 odcinków 1. sezon zabiera widzów do miasteczka Riverdale, gdzie właśnie rozpoczyna się nowy rok szkolny, a mieszkańcami wstrząsa wiadomość o śmierci popularnego ucznia liceum Jasona Blossoma (Trevor Stines). Tragedia sprawia, że na światło dzienne wychodzi wiele sekretów kotłujących się tuż pod powierzchnią na pozór idyllicznej mieściny.

Archie Andrews (KJ Apa), typowy amerykański nastolatek, zastanawia się, czy ujawnić skandaliczną informację z dnia, w którym zaginął Jason. Betty Cooper (Lili Reinhart), klasyczna dziewczyna z sąsiedztwa, beznadziejnie kocha się w Archiem, tymczasem on jest zafascynowany obytą w świecie Veronicą Lodge (Camila Mendes). Cheryl Blossom (Madelaine Petsch) reaguje na śmierć brata bliźniaka, wyżywając się na koleżankach z zespołu cheerleaderek River Vixens, a outsider Jughead Jones (Cole Sprouse) przesiaduje w Pop’s Chock’lit Shoppe, próbując zrozumieć mrok ogarniający miasteczko.

Twórcą serialu jest Roberto Aguirre-Sacasa ("Glee"), a jednym z producentów Greg Berlanti ("Blindspot: Mapa zbrodni"). W rolach głównych występują: KJ Apa ("Był sobie pies"), Lili Reinhart ("Królowie lata"), Camila Mendes ("The New Romantic"), Cole Sprouse ("Nie ma to jak statek"), Marisol Nichols ("Agent XXL 2"), Madelaine Petsch ("Klątwa Śpiącej Królewny"), Ashleigh Murray ("Deidra i Laney okradają pociągi"), Mädchen Amick ("Twin Peaks") oraz Luke Perry ("Beverly Hills, 90210"). Producentami wykonawczymi są Roberto Aguirre-Sacasa wraz z Sarah Schechter ("Blindspot: Mapa zbrodni") i Jonem Goldwaterem (dyrektor generalny Archie Comics).

Od 19 września serial jest dostępny na DVD. Wydanie 1. sezonu zawiera wszystkie 13 odcinków, a także prawie 40 minut materiałów dodatkowych, na które składają się:

  • "Riverdale: Nowa normalność" - przekonaj się, jak komiksowy świat uwielbianych bohaterów – Archie'ego, Betty i Veroniki zmieniał się, aż stał się mroczny i tajemniczy;
  • "I Got You" – duet muzyczny "unplugged" w wykonaniu Archie'ego i Valerie;
  • "Riverdale": panel Comic-Con 2016 – obsada i producenci o serialu podczas Comic-Con 2016
  • "Riverdale: Grzech śmiertelny" – krótki dokument, który ujawnia, w jaki sposób jedna śmierć pogrążyła całe miasteczko w ciemności;
  • "These Are Moments I Rembember" – klipy muzyczne prezentujące Archie'ego z Josie and the Pussycats;
  • Gagi z planu;
  • Sceny niewykorzystane (prawie 15 minut) – sceny niewykorzystane w odcinkach 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 12, 13.

Riverdale_Sezon1_DVD_3D_DRUK_7321909347083