"Pułapka" wróci z 2. sezonem? TVN czeka z zamówieniem, ale prace nad scenariuszem już trwają

"Pułapka" (Fot. TVN)

Czy TVN-owi będzie opłacało się produkować takie seriale jak "Pułapka"? To pytanie w tej chwili dzieli nas od zamówienia 2. sezonu kryminału z Agatą Kuleszą.

"Pułapka" pojawiła się niecałe dwa tygodnie temu i zdążyła wzbudzić pewne kontrowersje, bo to, co TVN zapowiadał jako rewolucję, nową jakość i wielki krok do przodu, okazało się tylko i aż przyzwoitym kryminałem – takim, jakich Skandynawowie i Brytyjczycy wypuszczają dziesiątki. Ale niewątpliwie jest to krok w dobrą stronę, co podkreśliliśmy w naszej recenzji. I chętnie byśmy zobaczyli pisarkę Olgę Sawicka (Agata Kulesza), rozwiązującą kolejną sprawę w 2. sezonie.

O tym, jakie są na to szanse, piszą Wirtualne Media, które mają informacje ze źródeł zbliżonych do TVN-u. Okazuje się, że decyzji o przedłużeniu serialu na 2. sezon jeszcze nie ma, ale już rozpoczęły się prace scenariuszowe nad nowymi odcinkami. Scenariusze piszą ponownie Karolina Frankowska i Michał Godzic.

Co więcej, jeśli "Pułapka" zostanie przedłużona, to jest duża szansa, że nowe odcinki zobaczymy wiosną 2019 roku. Prace nad scenariuszami zostały zlecone już teraz, po to aby zdążyć z planem produkcyjnym przed wiosenną ramówką. Wszystko jednak będzie zależało od oglądalności. Serial miał świetny początek, bo pierwszy odcinek obejrzało aż 2,6 mln osób. Ale w ostatecznym rozrachunku liczyć się będzie nie pierwszy odcinek, tylko średnia oglądalności wszystkich odcinków.

Jeżeli 2. sezon powstanie, to – jak piszą Wirtualne Media – możemy się spodziewać, że bohaterka grana przez Agatę Kuleszę będzie ponownie poszukiwać tematu na książkę i trafi na kryminalną zagadkę, przez co znów wpadnie w tytułową "pułapkę".

Nowe odcinki "Pułapki" są emitowane w niedziele o godz. 21:30 w TVN, możecie je także oglądać na Player.pl (tu po wykupieniu dostępu zobaczyć można kolejny odcinek z tygodniowym wyprzedzeniem).

REKLAMA