Serialowe hity i kity lata 2018 – nasze podsumowanie

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Jako że jutro początek kalendarzowej jesieni, podsumowujemy wakacje z serialami i podpowiadamy, co warto nadrobić. Nasze zestawienie zawiera seriale emitowane pomiędzy czerwcem i sierpniem, w kilku przypadkach z finałem już we wrześniu.

HIT LATA: "GLOW"

GLOW sezon 2

"GLOW" (Fot. Netflix)

Najlepszy dowód na to, że Netflix nie skupia się już wyłącznie na zaspokajaniu potrzeb masowej widowni i wśród powodzi serialowego przeciętniactwa można tam jeszcze znaleźć prawdziwe perełki. "GLOW" było taką już przed rokiem, zaskakując nas tym, jak niesamowicie inteligentną i wielowarstwową opowieścią może być serial o uczestniczkach kiczowatego programu o kobiecym wrestlingu.

Tym razem wiedzieliśmy mniej więcej, czego możemy się spodziewać, zatem zaskoczenie było mniejsze, co nie zmienia faktu, że 2. sezon "GLOW" jest jeszcze lepszy od poprzedniego. Serial dojrzał wraz ze swoimi bohaterkami, porusza jeszcze więcej istotnych kwestii (także bardzo aktualnych), a przy tym wciąż doskonale bawi, w kapitalny sposób łącząc nieraz bardzo poważny dramat z kompletną farsą.

No i rzecz jasna ciągle niesamowicie wygląda, tonąc w brokacie, lakierze do włosów i grubych warstwach makijażu oraz ubierając to wszystko w neonowo-spandeksową otoczkę rodem prosto z lat 80. Jak tu się nie zakochać?

Zwłaszcza że "GLOW" to przede wszystkim szereg znakomicie napisanych postaci. Poczynając od grających pierwsze skrzypce Ruth (Alison Brie), Debbie (Betty Gilpin) i Sama (Marc Maron), a kończąc na tych, po których wcześniej wiele się nie spodziewaliśmy (jak na przykład Kia Stevens, czyli serialowa Tammé). Serial coraz lepiej przedstawia nam swoje liczne bohaterki (i mniej licznych, ale także istotnych bohaterów), czyniąc z nich wielowymiarowe postaci, których emocje, wzloty i upadki przeżywamy razem z nimi. I naprawdę mocno się przy tym do nich przywiązujemy.

A w komplecie z wciągającą historią dostajemy jeszcze takie atrakcje, jak kompletnie odjechany odcinek z podwójną rolą Alison Brie (w towarzystwie pewnej kozy) czy szaleństwa na ringu, które przekraczają wszelkie wyobrażenia. Nie dość, że ważne, niegłupie i na czasie, to jeszcze pierwszorzędnie bawi – więcej takich rzeczy Netfliksie! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
REKLAMA