Czy "Maniac" wróci z 2. sezonem? Cary Joji Fukunaga mówi, jakie ma plany co do serialu Netfliksa

"Maniac" (Fot. Netflix)

Choć Netflix określił "Maniaca" miniserialem, to wcale nie musi oznaczać, że 2. sezonu nie będzie. Cary Joji Fukunaga mówi, czy byłby zainteresowany reżyserią, gdyby serial wrócił.

Jeśli obejrzeliście już serial "Maniac" z Emmą Stone i Jonah Hillem w roli królików doświadczalnych, biorących udział w teście leków, wiecie, że to zamknięta całość. Dopisywanie kolejnego rozdziału mogłoby zepsuć dobre wrażenie, a poza tym Netflix mógłby mieć problem z ponownym zebraniem serialowej ekipy, która miała kontrakty tylko na jeden sezon.

"Maniac" oficjalnie jest określany przez Netfliksa miniserialem bądź serialem limitowanym, ale pytania o 2. sezon i tak się pojawiły. W końcu wszyscy znamy casus "Wielkich kłamstewek". Business Insider rozmawiał o ewentualnym 2. sezonie z reżyserem Carym Jojim Fukunagą, którego odpowiedź była bardzo zasadnicza:

- Lubię zrobić jedną rzecz i przejść do czegoś innego. Będę bardzo szczęśliwy, jeśli powstanie kolejny sezon, ale myślę, że oni myśleli o tym jako o serialu limitowanym. Jeśli będzie apetyt na kolejny sezon, myślę, że Patrick [Somerville, twórca serialu] chętnie się tego podejmie i znów to zrobi. Ale nie ze mną.

To nie pierwszy raz, kiedy Fukunaga stworzył świetny 1. sezon serialu, po czym odszedł. Tak samo było z "Detektywem". Różnica jest taka, że "Detektyw" od początku miał być antologią, co sezon opowiadającą inną historię. A "Maniac" miał zakończyć się po 1. sezonie i wszystko wskazuje na to, że tak będzie.

Fukunaga ma już nową pracę – będzie reżyserować 25. film o Jamesie Bondzie. A "Maniaca" możecie zobaczyć w całości w serwisie Netflix. Nasza recenzja tutaj.

REKLAMA