Sansa, Arya, a może Khaleesi? Coraz więcej dzieci nosi imiona z "Gry o tron"

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Jak bardzo można polubić bohaterów "Gry o tron"? Odpowiedzią na to pytanie jest ciągle wydłużająca się lista dzieci nazwanych na cześć postaci z serialu.

Wybór imienia dla dziecka to z pewnością niełatwa sprawa – niektórzy inspirują się imionami członków rodziny, inni marzeniami ze swojego dzieciństwa, są też tacy, którzy wybierają seriale. Statystyki nie kłamią - w Wielkiej Brytanii rośnie pokolenie "Gry o tron". Coraz więcej rodziców nadaje swoim dzieciom imiona, które noszą ich ulubione postacie w produkcji HBO.

Jak wynika z raportu BBC, w Anglii i Walii w 2017 roku na świat przyszły 343 Arye, nazwane tak na cześć granej przez Maisie Williams postaci. Co ciekawe, w porównaniu do roku 2016 ilość małych Aryi wzrosła o 14%, co może świadczyć o rosnącej sympatii widzów do najmłodszej panny Stark.

Raport pokazuje, że niemałą popularnością cieszyła się także Khaleesi, co w języku Dothraki oznacza "królowa". Takie imię dostało 76 dzieci. W Wielkiej Brytanii urodziło się także 79 dziewczynek o imieniu Daenerys. Entertaiment Weekly uzupełnia raport o swoje dane, z których wynika,że popularnością cieszy się także imię Sansa, choć dokładna ilość nazwanych tak dziewczynek nie jest znana. Nie zaniedbujmy jednak imion męskich – EW donosi, że 11 chłopców dostało na imię Tyrion.

Ciekawe, ile w nadawaniu imion dzieciom zmieni 8. finałowy sezon serialu, którego premiera będzie miała miejsce w pierwszej połowie 2019 roku.

REKLAMA