Patrick Stewart wraca do świata "Star Treka"! Ruszyły prace nad nowym serialem o kapitanie Picardzie

"Star Trek: Następne pokolenie" (Fot. CBS)

Na ten moment czekali wszyscy fani "Star Treka" - kapitan Jean-Luc Picard znów jest na pokładzie! Patrick Stewart właśnie ogłosił, że wystartowały prace nad nową odsłoną słynnej serii.

Pierwsza oficjalna informacja o tym, że Patrick Stewart ponownie wcieli się w swoją legendarną rolę ze "Star Trek: Następne pokolenie", pojawiła się w sierpniu. Dziś wiemy, że prace nad jeszcze niezatytułowanym serialem z kosmicznego uniwersum ruszyły pełną parą. A wszystko dzięki kapitanowi Picardowi we własnej osobie, który podzielił się zdjęciem z writers' roomu.

"Podróż się zaczęła" – napisał Patrick Stewart pod zdjęciem, na którym jest razem z ekipą scenarzystów i producentów: Michaelem Chabonem ("John Carter"), Kirsten Beyer ("Star Trek: Discovery"), Akivą Goldsmanem ("Star Trek: Discovery", "Fringe"), Jamesem Duffem ("Major Crimes") i Diandrą Pendleton-Thompson. Musimy przyznać, że nawet bez swojego munduru wygląda bardzo kapitańsko.

Szczegóły nowego projektu z uniwersum Star Treka są póki co bliżej nieznane. Wiadomo, że podobnie jak "Star Trek Discovery" będzie to produkcja platformy CBS All Access, za którą również będzie odpowiadał ten sam twórca, czyli Alex Kurtzman. Ma to być historia, która opowie kolejny rozdział z życia Picarda, czyli przedstawi wydarzenia po "Następnym pokoleniu" i być może również filmach, w których pojawił się ten bohater.

Na więcej informacji, takich jak datę premiery czy choćby obsadę, musimy jeszcze poczekać. Ale już teraz dobrze wiedzieć, że po blisko 20 latach od premiery ostatniego filmu z jego udziałem ("Star Trek: Nemesis" z 2002 roku), znowu zobaczymy Patricka Stewarta na pokładzie.

REKLAMA