"Making a Murderer" wraca – znamy datę premiery 2. sezonu serialu dokumentalnego Netfliksa

"Making a Murderer" (Fot. Netflix)

0

Zdobywca kilku nagród Emmy i jeden z najlepszych seriali dokumentalnych ostatnich lat wróci już tej jesieni. Kiedy premiera i co zobaczymy w 2. sezonie?

Gdy pod koniec 2015 roku na Netfliksie debiutowało "Making a Murderer" chyba nikt nie przewidywał, że powstający przez ponad 10 lat serial dokumentalny narobi takiego zamieszania. Nie dość, że historia Stevena Avery'ego i Brendana Dasseya szybko stała się jedną z najpopularniejszych oryginalnych produkcji Netfliksa, to jeszcze zdobyła równie duże uznanie wśród krytyków, co przełożyło się m.in. na cztery nagrody Emmy (w tym dla najlepszego dokumentu). Nic dziwnego, że zamówiono kontynuację, którą będziemy mogli obejrzeć już za niecały miesiąc.

Druga część "Making a Murderer" także będzie liczyć 10 odcinków, których producentkami, reżyserkami i scenarzystkami są Laura Ricciardi i Moira Demos. Będzie ona bezpośrednią kontynuacją historii z pierwszej odsłony serialu, skupiając się próbach doprowadzenia do nowego procesu w sprawie skazanych za morderstwo Teresy Halbach Avery'ego oraz Dasseya.

Zobaczymy próby wyciągnięcia mężczyzn zza krat podejmowane przez ich bliskich i zespół prawników. W tym Kathleen Zellner, specjalizującą się w apelacjach, która odkryła nowe dowody w sprawie Teresy Halbach, oraz Laurę Nirider i Stevena Drizina, którzy próbowali udowodnić, że zeznanie Brendana Dassyea zostało wymuszone.

"W pierwszej części skupiałyśmy się na przeżyciach oskarżonych, w drugiej pokażemy doświadczenia skazanych i uwięzionych mężczyzn, odbywających kary dożywocia za przestępstwa, których twierdzą, że nie popełnili" – powiedziały twórczynie serialu. Ricciardi i Demos ponownie uzyskały bezpośredni dostęp do sprawy, mogąc zajrzeć za kulisy pracy prawników i śledczych oraz pokazać skomplikowaną sieć amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości.

Efekty ich pracy będziemy mogli zobaczyć w 2. sezonie "Making a Murderer", który zadebiutuje na Netfliksie 19 października.

  • Jan

    Świetna informacja !