10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Bill Cosby idzie do więzienia za gwałt. Miejscówki z "Gry o tron" będą dostępne do zwiedzania. "Manifest" z rekordowym otwarciem. A oprócz tego "Weronika Mars", "The Conners" i nie tylko.

1. Bill Cosby idzie do więzienia za gwałt. Bill Cosby spędzi za kratkami trzy do 10 lat (czyli po trzech latach będzie mógł zacząć ubiegać się o przedterminowe zwolnienie, co nie znaczy, że je dostanie). Aktor został skazany przez sąd w Pensylwanii za gwałt z 2004 roku. Sędzia Steven O'Neill, ogłaszając wyrok, powiedział, że sprawiedliwość jest taka sama dla każdego i że dla sądu nie ma znaczenia, "kim on jest albo kim on był". Cosby idzie więc za kratki przynajmniej na trzy lata, a do tego zostanie wpisany do rejestru przestępców seksualnych. Na jego procesie, dotyczącym gwałtu na Andrei Constand, zeznawało pięć kobiet. O molestowanie oskarżyło go ponad 60 kobiet.

2. Miejscówki z "Gry o tron" będą dostępne do zwiedzania. Miejscówki w Irlandii Północnej, grające m.in. Winterfell, Czarny Zamek i częściowo Królewską Przystań, staną się oficjalnymi atrakcjami turystycznymi "Gry o tron".

3. "Manifest" z rekordowym otwarciem. 10,4 mln/2,2 – z taką oglądalnością wystartował w NBC "Manifest". To najlepszy debiut serialu dramatycznego w USA od dwóch lat, tj. od pilota "This Is Us". Czy to znaczy, że serial faktycznie będzie hitem? Nasza recenzja tutaj.

4. Jason Dohring i jeszcze trzy osoby powrócą do "Weroniki Mars". W nowych odcinkach "Weroniki Mars", które pokaże Hulu, pojawi się ponownie Jason Dohring jako Logan. Powrócą także Percy Daggs III (Wallace Fennel), Francis Capra (Weevil) i David Starzyk (Richard Casablancas).

5. Johnny Galecki w "The Conners", a razem z nim Juliette Lewis. Johnny Galecki pojawi się w "The Conners" jako David. Juliette Lewis zagra postać powiązaną z nim (większy spoiler pod linkiem).

6. "No Activity" wraca w listopadzie. Amerykańska wersja "No Activity" wróci 22 listopada, czyli dokładnie w Święto Dziękczynienia. CBS All Access pokaże cały 2. sezon naraz.

7. Telewizja ITV nie będzie już współtworzyć "Harlots". Rozpustnice wrócą z 3. sezonem, ale tylko w USA na platformie Hulu. Brytyjska telewizja ITV zrezygnowała z serialu.

8. Kristen Wiig i Maya Rudolph w komedii animowanej FOX-a. Kristen Wiig i Maya Rudolph zagrają razem w serialu animowanym "Bless the Harts" od twórców "The Last Man on Earth". Serial, który dostał już zamówienie na 13 odcinków, opowiadać będzie o Hartach – spłukanej rodzince z Południa, która walczy, żeby spełnić swój amerykański sen. Nie zdają sobie jednak sprawy, że już są bogaci, bo mają przyjaciół, rodzinę i śmiech.

9. Zapowiedź 5. sezonu "Black-ish". Serial wraca 16 października.

10. Zwiastun finału 3. sezonu "Niepewnych". Sezon kończy się w najbliższy poniedziałek.

REKLAMA