"Baby" – pierwsza zapowiedź i data premiery kontrowersyjnego włoskiego serialu Netfliksa

"Baby" (Fot. Netflix)

0

"Baby", czy jak wolicie "Rzymskie dziewczyny", to inspirowany prawdziwymi wydarzeniami serial o nastoletnich prostytutkach, który już zdążył wzbudzić kontrowersje. Zobaczcie teaser.

"Baby" (polski tytuł to "Rzymskie dziewczyny") będzie 8-odcinkową historią o grupie nastolatek pochodzących z rzymskiej dzielnicy Parioli, które odrzucają społeczne normy, szukając własnej tożsamości i niezależności. Tak przynajmniej mówi oficjalny opis Netfliksa, ale jak wiemy, druga włoska produkcja platformy to opowieść o nieletnich prostytutkach, którą zainspirowała głośna afera baby squillo. W tę zamieszany był m.in. mąż Alessandry Mussolini (posłanki do Parlamentu Europejskiego i wnuczki Benito Mussoliniego), a także biznesmeni, politycy i duchowni.

Oprócz towarzyszących bohaterkom serialu sekretów, zakazanej miłości oraz presji rodziny, możemy się zatem spodziewać także szeregu kontrowersji, które "Baby" zdążyło wzbudzić już niedługo po zamówieniu. Sprzeciw przeciwko produkcji wyraziła wówczas organizacja NCOSE (National Center on Sexual Exploitation), która nazwała ją "gloryfikacją seksualnego handlu nieletnimi pod przykrywką kontrowersyjnej rozrywki" oraz zarzuciła Netfliksowi hipokryzję.

Wielkiego skutku to jednak nie odniosło, bo jak ujawnia pierwszy teaser, "Baby" zadebiutuje na Netfliksie już 30 listopada. Reżyserują Andrea De Sica ("Synowie nocy") oraz Anna Negri ("Witaj smutku"), a w rolach głównych wystąpią Benedetta Porcaroli, Alice Pagani, Isabella Ferrari oraz Claudia Pandolfi.