Tuzin nowych historii z "Pokoju 104" – zwiastun i data premiery 2. sezonu serialu HBO

"Pokój 104" (Fot. HBO)

0

"Pokój 104" to bez wątpienia jeden z najoryginalniejszych seriali zeszłego roku. Wygląda na to, że w 2. sezonie będzie podobnie. Zobaczcie pełen znajomych twarzy zwiastun.

"Pokój 104" ("Room 104") to serialowa antologia autorstwa braci Marka i Jaya Duplassów składająca się z 12 krótkich historii, które łączy tylko miejsce akcji – tytułowy pokój ze zwykłego amerykańskiego motelu. Jak dziwne rzeczy mogą się rozgrywać w jego czterech ścianach, widzieliśmy już w 1. sezonie, a zapowiedź kontynuacji wygląda, jakby miała ambicje to jeszcze pobić.

W niecałej minucie mamy więc ludzi mówiących o szaleństwie i zachowujących się, jakby zwariowali. Ktoś imprezuje, ktoś gotuje, ktoś tańczy, a jeszcze ktoś inny wychodzi z szafy (dosłownie). Są bijatyki, policjanci, striptizerzy, drag queen i orkiestra dęta. Jest też atmosfera, która w jednej chwili z lekkiej i komediowej potrafi się zmienić w mroczną i bardzo niepokojącą. Grająca w tle jazzowa wersja "Crazy Train" Ozzy'ego Osbourne'a pasuje tu jak ulał. "Wyrwijcie się z przeciętności" – radzi zwiastun i to z pewnością jest dobra rada.

A pomiędzy tymi wszystkimi szaleństwami można wypatrzeć mnóstwo znajomych twarzy. Są tu m.in. Mahershala Ali ("Detektyw"), Katie Aselton ("Legion"), Judy Greer ("Kidding"), Brian Tyree Henry ("Atlanta"), Natalie Morales ("Santa Clarita Diet"), Michael Shannon ("Waco") i Rainn Wilson ("The Office").

Ponadto w obsadzie znajdują się jeszcze m.in. Stephanie Allynne ("One Mississippi"), Frank Birney, Josephine Decker, James Earl ("Scream Queens"), Marlene Forte ("Altered Carbon"), Abby Ryder Fortson ("Togetherness"), Ginger Gonzaga ("I'm Dying Up Here"), Tom Lenk ("Buffy: Postrach wampirów"), Sheaun McKinney ("Great News"), Mark Proksch ("Better Call Saul"), Dolly Wells ("Blunt Talk"), Mary Wiseman ("Star Trek: Discovery") i Charlyne Yi ("Dr House").

2. sezon "Pokoju 104" będzie liczył 12 odcinków. Premiera 9 listopada.