Mroczny Matt, tajemniczy przeciwnik i co jeszcze? "Daredevil" – nowe szczegóły 3. sezonu

"Daredevil" (Fot. Netflix)

0

Kto będzie głównym przeciwnikiem Daredevila? Czy pojawią się inni superbohaterowie? Dlaczego Fisk znów jest na wolności? Mamy sporo nowych, spoilerowych informacji z 3. sezonu.

"Daredevil" wraca już w tym miesiącu z nowym sezonem, jak zapowiadają twórcy, najmroczniejszym z dotychczasowych. Wiemy, że naszego bohatera czekają bardzo trudne czasy, gdy będzie musiał zmierzyć się nie tylko z przeciwnikami, w tym powracającym na wolność Wilsonem Fiskiem (Vincent D'Onofrio), ale też ciemną stroną własnej osobowości.

A to nie wszystko – w sieci pojawiło się sporo nowych informacji na temat 3. odsłony przygód Diabła z Hell's Kitchen, wśród których szczególnie intrygująco wyglądają szczegóły opisu nowego przeciwnika, z jakim będzie musiał się zmierzyć główny bohater. Tak opisuje go shworunner, Erik Oleson:

- Jest tu jedna postać, która stanowi fizyczne zagrożenie dla Matta. To ktoś, kto potrafi dorównać, a czasem nawet przewyższyć Daredevila i iść z nim na wymianę ciosów. A jednocześnie będzie to postać dobrze zarysowana pod względem psychologicznym – prawdziwy człowiek o własnych potrzebach i żądzach – mówił showrunner.

Choć Oleson uważnie dobiera słowa, wyraźnie starając się nie powiedzieć za dużo, w sieci już od dawna krążą pogłoski, że tajemniczym czarnym charakterem będzie komiksowy Bullseye, jeden z najsłynniejszych antagonistów Daredevila. Wiele na to wskazuje, ale potwierdzenia pewnie nie dostaniemy aż do dnia premiery.

Za to już teraz wiemy znacznie więcej o Wilsonie Fisku, który po krótkim występie w 2. sezonie, tym razem wraca do serialu na stale. Niekoniecznie będzie to jednak powrót triumfalny, bo okazuje się, że niesławny Kingpin wyszedł z więzienia pod jednym warunkiem – zostania informatorem FBI. Fisk będzie więc pod nieustanną obserwacją, a agentem niespuszczającym go z oka będzie niejaki Rahul "Ray" Nadeem (Jay Ali). Coś nam mówi, że dla kogoś źle się to skończy i raczej nie będzie to Wilson Fisk.

daredevil2

Co się zaś tyczy tytułowego bohatera, to ten wykona wielki krok w stronę ciemności. Całkiem dosłownie, bo Matt (Charlie Cox) wróci do starego, czarnego stroju własnej roboty i zamieszka w kościelnej krypcie. Wszystko to oczywiście oznaki tego, że superbohater znajdzie się na krawędzi zdrowia psychicznego, jednocześnie nie przyjmując znikąd pomocy. Jego najbliżsi przyjaciele, czyli Karen Page (Deborah Ann Woll) i Foggy Nelson (Elden Henson), na początku sezonu w ogóle nie będą wiedzieć, że Matt przeżył katastrofę, którą widzieliśmy w finale "The Defenders".

My tymczasem zobaczymy, jak udało mu się wówczas przetrwać, a także jaką rolę odegrała w tym grana przez Joanne Whalley siostra Maggie. Osoba bardzo bliska Mattowi, ale ponoć różniąca się w serialu od komiksowego oryginału. W jaki sposób, powinniśmy się dowiedzieć od razu, bo akcja 3. sezonu rozpocznie się zaraz po wydarzeniach "The Defenders". Potem jednak czeka nas przeskok czasowy do momentu, gdy bohater będzie w pełni sił fizycznych.

daredevil1

Co poza tym? Dowiemy się więcej o przeszłości zarówno Karen, jak i Foggy'ego, zapewne będą jakieś retrospekcje z ich udziałem. Nie mamy za to na co liczyć, jeśli chodzi o gościnne występy innych marvelowskich herosów. W 3. sezonie "Daredevila" nie pojawi się ani żaden z Defendersów, ani Punisher. Matt będzie zatem zdany na siebie, co jednak, patrząc na poziom ostatnich netfliksowych ekranizacji, może mu wyjść na dobre.

My na pewno będziemy trzymać za to kciuki, bo jeśli "Daredevil" również wyraźnie obniży loty, to upadnie nasz ostatni bastion wiary w marvelowskich superbohaterów w telewizji. Premiera 3. sezonu w Netfliksie 19 października.

  • BMR

    Chcecie mi powiedzieć, że jednak musze obejrzeć "Defenders'? O nieeee....