HBO zamawia cały sezon "The Righteous Gemstones". To komedia Danny'ego McBride'a o teleewangelistach

"The Righteous Gemstones" (Fot. HBO)

0

Danny McBride wraca do HBO i tym razem będzie nabijać się z teleewangelistów. W świetnej obsadzie "The Righteous Gemstones" znajduje się także John Goodman.

Po "Eastbound & Down" i "Wicedyrektorach" przychodzi pora na kolejną komedię Danny'ego McBride'a w HBO. Zamówienie dla pełnego sezonu otrzymał serial "The Righteous Gemstones", który w półgodzinnych odcinkach będzie opowiadać w nie do końca poważny sposób o rodzinie teleewangelistów. McBride jest twórcą serialu, a także gra jedną z głównych ról.

Zgodnie z oficjalnym opisem od HBO, "The Righteous Gemstones" skupiać się będzie na "światowej sławy rodzinie teleewangelistów o długiej tradycji dewiacji, chciwości i działalności charytatywnej, a wszystko w imię Pana Jezusa Chrystusa".

Danny McBride wcieli się w Jesse'ego Gemstone'a, najstarszego syna i "następcę tronu". A oprócz niego w obsadzie znajdują się Edi Patterson ("Wicedyrektorzy") jako Judy, siostra Jesse'ego; Adam Devine ("Workaholics") jako ich młodszy brat, Kelvin; a także John Goodman ("Roseanne") w roli ojca całego tego towarzystwa, Eli.

McBride pisze i produkuje "The Righteous Gemstones" wraz ze swoimi współpracownikami z dwóch poprzednich seriali – Jodym Hillem i Davidem Gordonem Greenem. Daty premiery na razie nie znamy, nie ma też zwiastuna, ale jest pierwsze zdjęcie serialowej rodziny.

the-righteous-gemstones0356