Aktorski serial z uniwersum "Gwiezdnych wojen" ma już tytuł. Poznajcie szczegóły fabuły

"Gwiezdne wojny: Część VI - Powrót Jedi"

"The Mandalorian" – tak będzie się nazywał pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum "Gwiezdnych wojen", który przygotowuje Jon Favreau. O czym będzie opowiadał?

"Gwiezdne wojny" oficjalnie wkraczają na nowe terytorium. Kilka miesięcy temu ogłoszono, że kosmiczna saga poszerzy się wkrótce o pierwszy w swojej historii serial aktorski, który stworzy Jon Favreau ("Iron Man"). Dziś znamy już jego tytuł i ogólny zarys fabuły. Szczegółami podzielił się na Instagramie sam Favreau, który będzie producentem i scenarzystą serialu o tytule:

Wyświetl ten post na Instagramie.

#starwars #TheMandalorian

Post udostępniony przez Jon Favreau (@jonfavreau)

Po historiach Jango i Boby Fettów, w uniwersum "Gwiezdnych wojen" pojawia się kolejny wojownik. Akcja "The Mandalorian" jest osadzona po upadku Imperium i przed ujawnieniem się Najwyższego Porządku. Będziemy śledzić historię samotnego rewolwerowca, rozgrywającą się na obrzeżach galaktyki, daleko poza zasięgiem Nowej Republiki... – informuje wpis.

Potwierdziły się zatem krążące od dawna plotki, że bohaterem serialu będzie przedstawiciel rasy kosmicznych wojowników, do której należeli znani z filmów Boba i Jango Fettowie. Znajomych postaci w serialu raczej jednak nie powinniśmy się spodziewać. Nieprzypadkowo Favreau podkreślił, że akcja będzie rozgrywać się z dala od znanych rejonów galaktyki i będzie osadzona w okresie pomiędzy "Powrotem Jedi" a "Przebudzeniem Mocy". Wygląda to na w stu procentach samodzielną historię.

Więcej oficjalnych informacji póki co nie ma, ale w sieci krąży mnóstwo plotek odnośnie produkcji. Mówi się choćby o tym, że jej budżet ma wynieść 100 mln dolarów, reżyserować będą Alan Taylor ("Gra o tron") i Dave Filoni ("Star Wars Rebels"), a główną rolę zagra Pedro Pascal ("Narcos"). Pewne jest na razie tylko tyle, że "The Mandalorian" pojawi się na nowej platformie streamingowej Disneya, której start zapowiedziano na 2019 rok. Wtedy też prawdopodobnie premierę będzie miał serial.

REKLAMA