"The Walking Dead" ma nową czołówkę na 9. sezon. Jest zupełnie inna niż poprzednie

"The Walking Dead" (Fot. AMC)

Twórcy "The Walking Dead" nie rzucali słów na wiatr, mówiąc, że 9. sezon przyniesie radykalne zmiany w serialu. Tak przynajmniej można sądzić po nowej czołówce, którą możecie już obejrzeć.

"Początek nowego rozdziału" – tak o nadchodzącym sezonie "The Walking Dead" mówiła jego shworunnerka, Angela Kang, zapowiadając szereg zmian, jakie czekają serial. Część z nich już znamy, wiedząc choćby o odejściu Andrew Lincolna czy planowanym przeskoku czasowym. To jednak nie koniec nowości, bo gruntowne zmiany czekają produkcję dosłownie na każdym kroku. Nie wyłączając czołówki.

Ta na przestrzeni ośmiu sezonów przechodziła raz mniejszy, raz większy lifting, ale w tym roku twórcy przeprowadzili prawdziwą rewolucję. Ostał się tylko doskonale znany motyw muzyczny, cała reszta została zastąpiona komputerową animacją pełną charakterystycznych, serialowych i komiksowych motywów. Sami zobaczcie.

"Intro wskazuje na zmiany, jakie zaszły w świecie w tym sezonie" – wyjaśniała Angela Kang, mówiąc, że twórcy chcieli dać widzom coś świeżego, odnosząc się jednocześnie do komiksowych korzeni serialu. Widzimy więc wyraźne zwiastuny zmieniającego się krajobrazu, w którym miejsce rozpadającego się, starego świata, zajmuje natura. To jednak ciągle "The Walking Dead", zatem nad próbującymi odbudować społeczeństwo bohaterami, nieustannie wisi niebezpieczeństwo.

Co tym razem będzie zagrażać Rickowi i reszcie, przekonamy się już wkrótce. Premiera 9. sezonu "The Walking Dead" 8 października o godz. 22:00 na kanale FOX Polska.

REKLAMA