"Genialna przyjaciółka" – nowe zdjęcia i data premiery włoskiego serialu HBO

"Genialna przyjaciółka" (Fot. HBO)

0

"Genialna przyjaciółka" to serialowa adaptacja popularnego cyklu książek autorstwa Eleny Ferrante. Znamy już datę premiery w HBO i HBO GO, mamy też kilka nowych zdjęć i polski zwiastun.

Tej jesieni w HBO zadebiutuje "Genialna przyjaciółka" ("My Brilliant Friend") – ekranizacja pierwszej z czterech powieści bestsellerowego cyklu Eleny Ferrante. Serial będący wspólną produkcją HBO, RAI FICTION i TIMVISION opowie historię wieloletniej przyjaźni, którą 60-letnia Elena Greco zaczyna spisywać, kiedy jej najbliższa przyjaciółka, Raffaella Cerullo, zwaną Lilą, nagle znika z jej życia.

Zobaczymy tu początki przyjaźni bohaterek, gdy te poznały się w pierwszej klasie szkoły podstawowej w 1950 roku, jak i kolejne dekady z ich życia. A wszystko to na tle magicznego i niebezpiecznego Neapolu. Czy Elena zdoła rozwikłać tajemnicę zniknięcia Lili, która była jej powiernicą i zarazem największym wrogiem?

Reżyserem 8-odcinkowego serialu jest Saverio Costanzo ("Samotność pierwszych liczb", "Złaknieni"). Zdjęcia powstawały we włoskim mieście Caserta, a w obsadzie znaleźli się zawodowi aktorzy i naturszczycy, w tym wybrani uczniowie z lokalnych szkół.

W głównych rolach młodych Eleny i Lili w dzieciństwie wystąpią debiutantki Elisa Del Genio i Ludovica Nasti. Nastoletnią Elenę zagra Margherita Mazzucco, a Lilę - Gaia Girace. Szacuje się, że w obsadzie serialu zobaczymy ponad 150 aktorów i 5 tysięcy statystów, a na jego potrzeby zbudowano dekoracje zajmujące powierzchnię 215 metrów kwadratowych i przygotowano 1,5 tysiąca różnych strojów.

Premiera "Genialnej przyjaciółki" odbędzie się 19 listopada o godz. 20:10 w HBO, od rana tego dnia będzie on dostępny w HBO GO. Drugi odcinek zadebiutuje już następnego dnia, a kolejne zobaczymy według identycznego harmonogramu – w poniedziałki i wtorki o tej samej porze. Poniżej polski zwiastun i porcja nowych zdjęć.

genialnaprzyjaciolka1

genialnaprzyjaciolka2

genialnaprzyjaciolka3

genialnaprzyjaciolka4

genialnaprzyjaciolka5

genialnaprzyjaciolka6

genialnaprzyjaciolka7

genialnaprzyjaciolka8

genialnaprzyjaciolka9

genialnaprzyjaciolka10

genialnaprzyjaciolka11

genialnaprzyjaciolka-plakat

  • franiis

    215 metrów kwadratowych? Mogło zabraknąć jakiegoś mnożnika.