"Ślepnąc od świateł" – hipnotyzująca i niebezpieczna Warszawa w nowym zwiastunie serialu HBO

"Ślepnąc od świateł" (Fot. HBO)

Szykujcie się na wizytę w Warszawie, jakiej nie znacie. HBO wypuściło nową zapowiedź serialu "Ślepnąc od świateł". Premiera jeszcze w tym miesiącu.

"Żyłeś w bajeczce. Czas zejść na ziemię" – mówi grany przez Jana Frycza Dario w nowym zwiastunie "Ślepnąc od świateł". Drogi tego gangstera starej daty przetną się z historią Kuby (Kamil Nożyński), warszawskiego dilera, który zmęczony swoim dotychczasowym życiem, postanowi od niego uciec. Nie będzie to jednak takie proste, o czym bohater szybko się przekona, będąc zmuszonym skonfrontować się z własnymi wyborami i prawdą o samym sobie.

"Ślepnąc od świateł" to 8-odcinkowa ekranizacja powieści Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem. Zobaczymy w niej siedem dni z życia kokainowego dilera, którego perfekcyjnie poukładane życie zaczyna zmieniać się w chaos. Czy Kuba, lubiący mieć wszystko pod kontrolą perfekcjonista i outsider, o którym nikt za wiele nie wie, zdoła odciąć się od pełnego niebezpieczeństw świata, w jakim utkwił po szyję?

Reżyserem i współscenarzystą (razem z Jakubem Żulczykiem) "Ślepnąc od świateł" jest Krzysztof Skonieczny ("Hardkor Disko"). Producentką serialu jest Izabela Łopuch, a autorem zdjęć Michał Englert. W obsadzie poza już wymienionymi znajdują się Marta Malikowska, Robert Więckiewicz, Cezary Pazura, Janusz Chabior, Eryk Lubos, Agnieszka Żulewska, Jacek Beler, Marzena Pokrzywińska, Ewa Skibińska, Krzysztof Zarzecki, Zbigniew Suszyński, Michał Czernecki i Krzysztof Skonieczny.

Premiera 27 października o godz. 22:00 w HBO. Rano tego samego dnia w HBO GO pojawi się od razu cały sezon serialu.

REKLAMA