"Tell Me a Story" – bardzo mroczne bajki w nowym zwiastunie serialu z Paulem Wesleyem

"Tell Me a Story" (Fot. CBS All Access)

Kevin Williamson – twórca "Pamiętników wampirów" – i Paul Wesley wracają w zupełnie nowym serialu, który zamieni klasyczne baśni w mroczny współczesny thriller.

Opowieść o furii, pokusie i poczuciu winy – tak reklamuje się "Tell Me a Story", nowy serial autorstwa Kevina Williamsona ("Pamiętniki wampirów", "The Following"), który ma przenieść motywy z klasycznych baśni we współczesne realia. W pełnym zwiastunie, który zaprezentowano podczas nowojorskiego Comic-Conu, widać, że będą to realia bardzo mroczne, a "Trzy małe świnki", "Czerwony kapturek" oraz "Jaś i Malgosia"), z których ma czerpać serial, zmienią się nie do poznania.

W "Tell Me a Story" zobaczymy dystopijną wizję Nowego Jorku, w którym po ulicach biegają przestępcy w świńskich maskach, na dziewczynę w czerwonym płaszczu czyha tajemniczy nieznajomy, a młode rodzeństwo znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie. A wszystkie te historie w jakiś sposób łączy grany przez Jamesa Wolka ("Mad Men") Jordan – facet, który kiedyś był marzącym o szczęśliwym życiu idealistą, ale widząc pogrążający się w chaosie i złości świat, postanawia wziąć sprawy we własne ręce.

Jest tu również Paul Wesley ("Pamiętniki wampirów"), jako wplątujący się w grubszą aferę drobny oszust, a także Kim Cattrall ("Seks w wielkim mieście"), najwyraźniej robiąca za babcię Czerwonego Kapturka. Ponadto w obsadzie znajdują się m.in. Billy Magnussen ("American Crime Story"), Sam Jaeger ("Parenthood"), Dania Ramirez ("Once Upon a Time"), Danielle Campbell ("The Originals"), Dorian Missick ("Luke Cage") i Zabryna Guevara ("The Get Down").

"Tell Me a Story" debiutuje w Stanach na platformie CBS All Access dokładnie w Halloween – 31 października. Na razie nic nie wiadomo na temat polskiej premiery.

REKLAMA