Serialowe hity i kity – nasze podsumowanie tygodnia

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Od znakomitego odcinka "Better Call Saul", przez poruszające "Kidding", aż po urokliwą jak zawsze "Księgę czarownic" – hitów dziś u nas pod dostatkiem. A kity idą głównie pod adresem CBS.

HIT TYGODNIA: Demoniczny Adam Scott w "The Good Place"

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Good Place" (Fot. NBC)

"The Brainy Bunch" to, jak na standardy "The Good Place", odcinek "tylko" dobry, ale nie mogliśmy go pominąć w hitach tygodnia z prostego powodu. Na imię mu Trevor, ma twarz Adama Scotta i jak zwykle, gdy pojawia się w serialu NBC, robi za jego główną gwiazdę.

Trudno jednak by było inaczej, skoro demon ze Złego Miejsca zjawiający się na Ziemi, by pokrzyżować plany Michaela względem czwórki śmiertelników, kradł tu dosłownie każdą scenę. Wiedzieliśmy, że Scott jako ucieleśnienie zła sprawdza się absolutnie doskonale, ale tu przeszedł samego siebie. Być niesamowicie irytującym w roli nadgorliwego uczestnika badań Chidiego to jedno, ale robić to z przyklejonym do ust cynicznym uśmieszkiem i błyskiem w oku mówiącym, że to wszystko podstęp, to zupełnie inna sprawa.

Scott natomiast połączył jedno z drugim w bez mała genialną kreację. Zarówno w stu procentach złowrogą i obrzydliwą (ten moment, gdy wyjaśnia, co robi w publicznych toaletach… brr), wywołującą zgrzytanie zębami z bezsilnej złości, jak i czerpiącą garściami z naturalnego uroku wykonawcy. Nie przychodzi mi do głowy żaden inny aktor, który będąc tak mocno zaszufladkowanym w rolach miłych gości (których zresztą gra świetnie), potrafiłby równie znakomicie kpić z tego wizerunku.

A Adam Scott robi to tak fantastycznie, że szkoda by było, gdybyśmy mieli go już nie zobaczyć w "The Good Place". Ale przecież Mike Schur by nam tego nie zrobił, prawda? Przecież Michael musi dostać szansę na wymyślenie idealnej riposty do tekstu o Dicku Tracym! [Mateusz Piesowicz]

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
REKLAMA