Alexander Skarsgård został szpiegiem w zwiastunie "Małej doboszki" na podstawie powieści Johna le Carré'a

"Mała doboszka" (Fot. BBC)

Tej jesieni BBC wypuści serial, który ma szansę dorównać "Nocnemu recepcjoniście". Zobaczcie, jak prezentują się Alexander Skarsgård i Florence Pugh w zwiastunie "Małej doboszki".

"Nigdy nie ufajcie szpiegowi" – ostrzega nas plakat serialu "Mała doboszka" ("The Little Drummer Girl"), adaptacji szpiegowskiej powieści Johna le Carré'a, stworzonej wspólnie przez BBC i AMC. Jeśli spodziewacie się drugiego "Nocnego recepcjonisty", to prawdopodobnie słusznie – są cudne miejscówki, jest znany aktor w roli głównej, nie brakuje też międzynarodowych intryg.

Miejsce Toma Hiddlestona zajmie tutaj Alexander Skarsgård, który wcieli się w Beckera, oficera izraelskiego wywiadu, wchodzącego w bliższą relację z młodą aktorką o imieniu Charlie (Florence Pugh). Para spotyka się w Grecji i zaczyna ze sobą romansować, a niczego nieświadoma dziewczyna zostaje wciągnięta w intrygę, zaaranżowaną przez Kurtza (Michael Shannon), wąsatego izraelskiego superszpiega.

W obsadzie znajdują się także Charles Dance ("Gra o tron"), Max Irons ("Tutankhamun"), Simona Brown ("Nocny recepcjonista"), Michael Moshonov ("The City and the City") i Katharina Schüttler ("Generation War"). Twórcą serialu jest Park Chan-wook.

W przeciwieństwie do "Nocnego recepcjonisty" tutaj zdecydowano się nie przenosić wydarzeń do współczesności. Akcja serialowej "Małej doboszki", podobnie jak w książkowym oryginale – wydanym w 1983 roku – rozgrywać się będzie w latach 70. I trzeba przyznać, że w zwiastunie serial prezentuje się naprawdę stylowo

Brytyjskiej ani tym bardziej polskiej daty premiery na razie nie mamy, ale wiemy, że w USA serial pokazany zostanie przez AMC w dniach 19-21 listopada.

the-little-drummer-girl-key-art

REKLAMA