10 rzeczy, które warto wiedzieć dziś rano

"Shameless" (Fot. Showtime)

Busy Philipps oskarża Jamesa Franco w swojej książce. Szykuje się kolejne odejście z "Shameless". Znakomita oglądalność premiery nowego sezonu "Doktora Who". A oprócz tego "All American", "Black-ish" i nie tylko.

1. Busy Philipps oskarża Jamesa Franco w swojej książce. Busy Philipps wydała wspomnienia, zatytułowane "This Will Only Hurt a Little". Jest w nich fragment poświęcony Jamesowi Franco, z którym aktorka pracowała w latach 1999-2000 na planie "Freaks and Geeks". Philipps po latach nazwała Franco "p***onym łobuzem" i napisała, że popchnął ją kiedyś z wściekłością, tak że upadła na ziemię. Miało to miejsce po tym, jak ona go lekko uderzyła, bo wymagała od niej tego scena, którą kręcili. Następnego dnia on ją przepraszał, ale Philipps nie wspomina dobrze tej współpracy. Aktorka pisze w książce także o innych sytuacjach, w których została skrzywdzona przez mężczyzn, i o tym, że jako 14-latka została zgwałcona.

2. Cameron Monaghan także opuszcza "Shameless". Aktor, który gra Iana Gallaghera, zdradził na Instagramie, że odcinek z najbliższej niedzieli będzie jego ostatnim. "Wszystko co dobre kiedyś się kończy. To stary banał, ale taki, którzy wybrzmiewa szczerze i jasno w takich momentach jak ten. Wszystko się kończy" - napisał Monaghan. Nie powiedział natomiast, w jakich okolicznościach Ian opuści serial i czy jest szansa na powrót.

Wyświetl ten post na Instagramie.

I have been a series regular on this show for roughly ten years. I was the tender age of fifteen when we shot the pilot, and I came of age in so many ways, both legally and personally. I was very lucky to mature and grow with this show. Experiencing so many firsts, maturing as an actor, a professional, and a human. In the process gaining friends, family, and the best coworkers a very lucky actor could ask for, and for this I can be nothing but gracious. All good things come to an end. An old cliche, but one that rings true with a sincerity and clarity especially in moments like these. Everything ends. The next episode will be my last. I have known since last year, but I didn’t want to give it away too early as I wanted this season to be a surprise for the audience, allowing them to experience Ian’s unsure journey with his character. This role has been a joy to inhabit, a wild and special ride, and I’d like to thank #Shameless as well as you, the viewers, for being there with him. Goodbye, Ian Clayton Gallagher. We’ll meet again?

Post udostępniony przez Cameron Monaghan (@cameronmonaghan)

3. Znakomita oglądalność premiery nowego sezonu "Doktora Who". Debiut Jodie Whittaker w roli Trzynastej Doktor oglądało 8,2 mln Brytyjczyków. To oznacza, że Whittaker przebiła zarówno Petera Capaldiego (6,8 mln), jak i Matta Smitha (7,66 mln).

4. Nowe informacje na temat spin-offu "The Middle". Kimberley Crossman ("SMILF") dołączyła do obsady spin-offu "The Middle", skupiającego się na Sue, która będzie mieszkać w Chicago i pracować hotelu.

5. "All American" w HBO GO zaraz po amerykańskiej premierze. W czwartek 11 października w HBO GO pojawi się pierwszy odcinek "All American", nowego serialu CW, inspirowanego życiem gwiazdy NFL, Spencera Paysingera. Telewizyjna premiera w Polsce przewidziana jest na 28 listopada w HBO3.

6. CW zamawia dodatkowe scenariusze "All American", "Czarodziejek" i "Legacies". "All American" i "Czarodziejki" dostały zamówienie na pięć dodatkowych scenariuszy każdy, z kolei "Legacies" na trzy.

7. TNT zamawia serial sci-fi "Raised by Wolves". Serial opowiadać będzie o androidach wychowujących ludzkie dzieci na tajemniczej planecie. Kiedy na planecie pojawiają się różnice religijne, mogące zagrozić całej kolonii, androidy orientują się, jak trudno jest kontrolować, w co wierzą ludzie. Reżyserować będzie Ridley Scott, dla którego to będzie telewizyjny debiut w roli reżysera. Twórcą i showrunnerem "Raised by Wolves" jest Aaron Guzikowski ("Prisoners").

8. Brett Dier w spin-offie "Goldbergów". Aktor znany z "Jane the Virgin" dostał stałą rolę w serialu "Schooled". Zagra młodego, pełnego pasji nauczyciela.

9. Obsada "Black-ish" na zdjęciu z 5. sezonu. Serial wraca 16 października.

blackish-season-5-cast-photo-2

10. Zwiastun 2. sezonu "Midnight, Texas". Powrót planowany jest na 26 października.

REKLAMA