To nie koniec sprawy Avery'ego. "Making a Murderer" – mamy pełny zwiastun 2. sezonu

"Making a Murderer" (Fot. Netflix)

0

"Making a Murderer", świetnie przyjęty serial dokumentalny Netfliksa, wraca z nowymi odcinkami już za kilka dni. W zwiastunie możecie zobaczyć, czego spodziewać się po 2. sezonie.

"Gdy ktoś zostaje skazany, uniewinnienie go graniczy z cudem" – pada w zapowiedzi 2. sezonu "Making a Murderer", który będzie się skupiał na próbach doprowadzenia do nowego procesu w sprawie skazanych za morderstwo Teresy Halbach Stevena Avery'ego oraz Brendana Dasseya. By do tego doszło, trzeba jednak będzie wywrócić do góry nogami cały system, a ten nie działa na korzyść odbywających kary mężczyzn i ich obrońców.

Wśród nich jest Kathleen Zellner, wybitna prawniczka współpracująca z niesłusznie oskarżonymi, która odkryje nowe dowody w sprawie Teresy Halbach. Z kolei Laura Nirider i Steven Drizin będą próbowali udowodnić, że zeznanie Brendana Dassyea zostało wymuszone. Czy ich działania odmienią bieg sprawy? A może potwierdzi się, że obydwaj mężczyźni są winni?

Wszystkiego dowiemy się w drugiej części "Making a Murderer", w której twórczynie serialu, Laura Ricciardi i Moira Demos, znów zajrzą za kulisy pracy prawników i śledczych oraz pokażą skomplikowaną sieć amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości. Całość będzie liczyć 10 odcinków, a ich premiera na Netfliksie już 19 października.

makingamurderer-plakat