"Nawiedzony Dom na Wzgórzu" Shirley Jackson pojawi się w księgarniach z serialową okładką

"Nawiedzony dom na wzgórzu" (Fot. Netflix)

0

Klasyczna powieść grozy z lat 50. powraca przy okazji serialu Netfliksa. "Nawiedzony Dom na Wzgórzu" Shirley Jackson z serialową okładką będzie dostępny od przyszłego tygodnia.

12 października na Netfliksie zadebiutuje serialowy "Nawiedzony Dom na Wzgórzu", a 16 października dołączy do niego nowe wydanie książki Shirley Jackson, które ukaże się nakładem wydawnictwa Replika. Oto oficjalny opis książki, która dość znacznie różni się od serialu, będącego raczej współczesną wariacją na jej temat niż wierną adaptacją.

Do starego, mrocznego i owianego złą sławą domu na wzgórzu przybywają cztery osoby: doktor Montague – znawca okultyzmu, szukający żelaznych dowodów na istnienie zjawisk paranormalnych, jego śliczna asystentka, Eleanor – młoda kobieta posiadająca sporą wiedzę na temat duchów, a także Luke – przyszły spadkobierca rezydencji. Z początku wydaje się, że będą mieć do czynienia jedynie z niewytłumaczalnymi odgłosami i zamykającymi się samoistnie drzwiami. Jednak tak naprawdę mroczny i tajemniczy dom cały czas gromadzi siły, by wybrać spośród śmiałków swoją ofiarę.

Powieść w oryginale ukazała się w 1953 roku i dziś zalicza się do klasyki literatury grozy. Będziecie ją mogli wygrać w przyszłym tygodniu w konkursie na facebookowym fanpage'u Serialowej.

Nawiedzony Dom na Wzgórzu_300dpi