Kto zagra Ciri, Yennefer i inne postacie z "Wiedźmina"? Netflix ujawnia obsadę serialu

Fot. Netflix

0

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii w serialowej adaptacji "Wiedźmina". A kto będzie mu towarzyszył? Poznajcie obsadę produkcji Netfliksa.

Główna rola w serialu Netfliksa była obsadzona już od kilku tygodni. Od tego czasu trwały jednak spekulacje, kto dołączy do Henry'ego Cavilla, wcielając się w pozostałych bohaterów ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dzisiaj wiemy już (prawie) wszystko – oto przed Wami obsada serialowego "Wiedźmina".

wiedzmin-obsada

Jednką z kluczowych ról - Ciri, księżniczki Cintry – zagra Freya Allan ("Wojna światów", "Kraina bezprawia"). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May ("Gra o tron", "Geniusz") jako Królowa Calanthe; Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude"), który zagra jej męża – rycerza Eista; oraz Adam Levy ("Templariusze", "Przekręt") w roli druida Myszowora.

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra ("A.B.C.", "Wanderlust"). MyAnna Buring ("Ripper Street", "Lista płatnych zleceń") wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read ("Profil") – Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady ("Upadek królestwa", "Teen Spirit"), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

"Casting do serialu był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym" – powiedziała showrunnerka "Wiedźmina", Lauren Schmidt Hissrich. Wymienione osoby to jeszcze oczywiście nie wszyscy członkowie obsady, kolejnych ogłoszeń możemy spodziewać się wkrótce.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron"). Kolejne – Alex Garcia Lopez ("Luke Cage", "Utopia") i Charlotte Brändström ("Outlander", "Odpowiednik", "Zaginiona"). Produkcja serialu ruszy już niedługo, nie znamy jeszcze daty premiery, ale nieoficjalnie mówi się, że może to być 2019 rok.