Kto zagra Ciri, Yennefer i inne postacie z "Wiedźmina"? Netflix ujawnia obsadę serialu

Fot. Netflix

0

Od jakiegoś czasu wiemy już, że Henry Cavill wcieli się w Geralta z Rivii w serialowej adaptacji "Wiedźmina". A kto będzie mu towarzyszył? Poznajcie obsadę produkcji Netfliksa.

Główna rola w serialu Netfliksa była obsadzona już od kilku tygodni. Od tego czasu trwały jednak spekulacje, kto dołączy do Henry'ego Cavilla, wcielając się w pozostałych bohaterów ekranizacji powieści Andrzeja Sapkowskiego. Dzisiaj wiemy już (prawie) wszystko – oto przed Wami obsada serialowego "Wiedźmina".

wiedzmin-obsada

Jednką z kluczowych ról - Ciri, księżniczki Cintry – zagra Freya Allan ("Wojna światów", "Kraina bezprawia"). W pozostałe postacie z dworu w Cintrze wcielą się: Jodhi May ("Gra o tron", "Geniusz") jako Królowa Calanthe; Björn Hlynur Haraldsson ("Fortitude"), który zagra jej męża – rycerza Eista; oraz Adam Levy ("Templariusze", "Przekręt") w roli druida Myszowora.

Czarodziejkę Yennefer zagra Anya Chalotra ("A.B.C.", "Wanderlust"). MyAnna Buring ("Ripper Street", "Lista płatnych zleceń") wcieli się w Tissaię – rektorkę akademii czarodziejek w Aretuzie. Wiadomo już także, kto pojawi się w roli innych adeptek magii: Mimi Ndiweni ("Black Earth Rising") zagra Fringillę, a Therica Wilson-Read ("Profil") – Sabrinę. Wśród członków obsady znalazła się także Millie Brady ("Upadek królestwa", "Teen Spirit"), która zagra wygnaną księżniczkę Renfri.

"Casting do serialu był jednym z największych projektów w mojej karierze i bez wątpienia najbardziej ekscytującym" – powiedziała showrunnerka "Wiedźmina", Lauren Schmidt Hissrich. Wymienione osoby to jeszcze oczywiście nie wszyscy członkowie obsady, kolejnych ogłoszeń możemy spodziewać się wkrótce.

Serialowy "Wiedźmin" będzie liczył 8 odcinków, z których połowę (w tym pierwszy) wyreżyseruje Alik Sacharow ("House of Cards", "Gra o tron"). Kolejne – Alex Garcia Lopez ("Luke Cage", "Utopia") i Charlotte Brändström ("Outlander", "Odpowiednik", "Zaginiona"). Produkcja serialu ruszy już niedługo, nie znamy jeszcze daty premiery, ale nieoficjalnie mówi się, że może to być 2019 rok.

 • patryks83

  Ciri spoko (trochę przypomina Saoris Ronan), Yennefer trochę nie za młoda? Reszta OK. Żadnych znanych nazwisk (poza Hery'm), zobaczymy czy się opłaci.

  Brakuje Triss Marigold, ale to chyba za wcześnie. No i przede wszystkim Jaskra.

  • Hazel

   Nie żebym od razu stawiała Wiedźmina na równi z Grą o Tron, ale z tego co się orientuję w Grze o Tron też nie było zbyt wiele gwiazd, a właśnie dużo nieznanych aktorów. Jakoś im wyszło.

   • Oto

    Poza Beanem nie było gwiazd, ale jednak solidna ekipa z brytyjskimi aktorami na czele, mającymi za sobą duże role w filmach i serialach + dorobek teatralny. Z wiedźmińskiej obsady kojarzę tylko Supermana :)

 • whatever

  Tak sobie.
  Yennefer strasznie młodo wygląda.

 • dadaa

  dobór na zasadzie jesteś ładny masz role? juz czuje jaka to nedza bedzie, kurcze, taka fajna książka

 • Justyna M

  Jak na razie super pasuja! Zerknijcie na inne zdjecia aktorki do roli Yennefer, wyglada lepiej niz na netfliksowym.

 • Enter

  Ja jestem naprawdę ciekawy kto zagra Jaskra , i dlaczego odtwórca jego roli nie został ujawniony